ye-logo.v1.2

Депутати ліквідували дві школи на Хмельниччині: що хочуть зробити з їх майном

Суспільство 6609
Орининську гімназію хочуть перетворити у будинок для тимчасового перебування дітей
Орининську гімназію хочуть перетворити у будинок для тимчасового перебування дітей. Фото: зі спільноти Орининської гімназії у фейсбуці

Під оптимізацію потрапили Вовковинецька та Орининська гімназії.

Хмельницька обласна рада вирішила ліквідувати два підпорядковані їй навчальні заклади: Вовковинецьку та Орининську гімназії. Таке рішення 22 грудня підтримала більшість депутатів облради. Причиною стала неможливість їх фінансувати. Тепер же постає питання, що буде з їх майном. Попередньо — його не продаватимуть.

Під час сесії облради деякі депутати запропонували відкласти питання ліквідації обох шкіл. Наприклад, Олена Лемещук розповіла про ситуацію з Вовковинецькою гімназією. Переконує, що місцеві жителі не хочуть її втрачати.

На її балансі перебуває 85 гектарів землі, з яких 30 — орної. Там є озеро, ліс, сад і чотири приміщення. Останні не потребують жодного ремонту й мають потужну матеріальну базу. У закладі працює 63 людей. Їх вже почали скорочувати й з 1 січня має залишитися лише семеро працівників. Зберегти колектив і майно може рішення про перетворення Вовковинецької гімназії у заклад соціальної сфери.

«Спільно з колективом гімназії прошу створити на її базі обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей «Добре вдома». Там зможуть працювати відділення термінового влаштування для дітей, вилучених з їх родин, залишених батьками або влаштованих туди одинокими батьками на час стаціонарного лікування. Відділення матері і дитини надаватиме допомогу тим, хто опинився у складних життєвих обставинах або постраждав від насильства. Малий груповий будинок «Мій дім» призначений для дітей, позбавлених батьківського піклування», — запропонувала Олена Лемещук.

Пропозиції щодо переформатування Вовковинецької гімназії в облдержадміністрації планують напрацювати впродовж січня 2022-го. Фото: зі спільноти Вовковинецької гімназії у фейсбуці

Пропозиції щодо переформатування Вовковинецької гімназії в облдержадміністрації планують напрацювати впродовж січня 2022-го. Фото: зі спільноти Вовковинецької гімназії у фейсбуці

Втім, питання все ж не вдалося відкласти «на потім». Ліквідацію Вовковинецької гімназії зі 60 зареєстрованих депутатів підтримали 42 обранці. Натомість шестеро висловилися проти, четверо утрималися й восьмеро не голосували. Щодо Орининської гімназії, то 52 депутатів проголосували за її ліквідацію, а восьмеро — проти.

Що планують зробити з ліквідованими гімназіями

Причини такого «непопулярного» кроку пояснив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Юр’єв. За його словами, з 1 січня 2022 року Міністерство освіти і науки перестане фінансувати такі навчальні заклади. Немає й законних підстав підтримувати їх коштом обласного бюджету. Однак дійсно можна змінити формат роботи ліквідованих закладів — перепрофілювати з освітньої у соціальну сферу.

Наприклад, вже є плани на приміщення Орининської гімназії. У ній заплановано створити будинок для тимчасового перебування дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

«Щодо Вовковинецької гімназії, то велика площа напевно не перевага, а мінус. Утримання такої території та розкиданих на ній будівель не є доцільним. Відповідно поки напрацювань по Вовковинцях немає, — розповідає Володимир Юр’єв. — Але, думаю, найближчим часом представимо свої пропозиції. Й впевнений, що ми збережемо цей заклад і його колектив».

Довідково. Вовковинецька гімназія розташована у селищі міського типу Вовковинці Хмельницького району (колишній Деражнянський). Її створили у 1973 році як школа-інтернат для дітей-сиріт. Натомість Орининська гімназія працює у селі Оринин Кам’янець-Подільського району. Заклад заснували у 1959 році як загальноосвітню школу-інтернат.

Нагадаємо, Соколівську школу-інтернат, що на Ярмолинеччині, спіткала дещо інша доля. Заклад облрада ліквідувала у березні 2020-го й цьогоріч виставила на приватизацію. Спершу стартову вартість її майна оцінили у 4 мільйони 647 тисяч гривень. Однак через скасування кількох аукціонів через відсутність охочих її придбати, ціна колишньої школи-інтернату знизилася до понад 1 мільйона 975 тисяч гривень.

Саме стільки за комунальне майно запропонував його новий власник — місцеве товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Ансевіан». Відповідний договір з Хмельницькою облрадою представники компанії підписали наприкінці жовтня.

Читайте також: Тариф на доставку газу змінили: скільки платитимуть мешканці Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую