ye-logo.v1.2

Тариф на доставку газу змінили: скільки платитимуть мешканці Хмельниччини

Економіка 65475
Окремо споживачі за доставку газу платять вже два роки поспіль
Окремо споживачі за доставку газу платять вже два роки поспіль. Фото: з архіву

Ціна доставки газу в 2022 році році зменшиться.

З 1 січня змінюється тариф на розподіл природного газу для населення на 2022 рік. Учора Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила нові тарифи, для 40-а операторів газорозподільних систем. Серед них і для товариств «Хмельницькгаз» і «Шепетівкагаз», які обслуговують споживачів нашої області. Про це повідомляє пресслужба комісії.

Отож, тариф на 2022 рік для споживачів, яким послуги розподілу природного газу надає АТ «Хмельницькгаз», встановлений у розмірі 1,54 гривні за один кубометр на місяць (без урахування ПДВ). Якщо ж додати ще 20 відсотків ПДВ, то кінцева ціна для споживача складе 1,85 гривні.

Щодо вартості транспортування газу для мешканців Шепетівки та Шепетівського району, за доставку якого відповідає ПрАТ «Шепетівкагаз», то з 1 січня тариф на послуги розподілу природного газу для цього підприємства становитиме 1,07 гривні за 1 кубічний метр на місяць (без урахування ПДВ). Якщо ж додати ще 20 відсотків ПДВ, то кінцева ціна для споживача складе 1,28 гривні.

Як змінився тариф?

Нагадаємо, що цього року, починаючи з січня, кінцева вартість доставки одного кубічного метра газу для споживачів «Хмельницькгазу» становила 1,99 гривні. А кінцева вартість доставки одного кубічного метра газу для споживачів «Шепетівкагазу» становила 1,30 гривні.

Нагадаємо, що плата за доставку газу сплачується окремо від самої вартості газу. Вартість блакитного палива для споживачів різна - у відповідності до тарифного плану, який прописаний в дороворі з постачальником газу.

Додамо, що плата за доставку газу сплачується щомісячно рівними платежами і розраховується окремо для кожного споживача. Вона залежить від об’єму спожитого блакитного палива впродовж «газового року», який охоплює період з 1 жовтня до 30 вересня. Тобто, щоб визначити, якою буде вартість доставки газу, споживачеві порахують, скільки він використав газу за цей проміжок часу, а опісля цю суму потрібно помножити на тариф й поділити на 12 - кількість місяців.

Наприклад, якщо ви споживач «Хмельницькгазу» спожили впродовж 2021-го 500 кубів газу, то потрібно: 500 x 1,84 / 12 = 76,66. Тобто щомісяця вам потрібно платити 76 гривень 66 копійок.

Тим споживачам, які не споживають газ, але під'єднані до газопроводу і не хочуть «відрізатися», встановили фіксований обсяг газу, за яким нараховують плату за транспортування. Торік, НКРЕКП вирішила, що обсяг спожитого блакитного палива за газовий рік не може бути нижчим за:

для споживачів, які мають лише газову плиту, - 39 метрів кубічних;
для споживачів, які мають газові плиту й нагрівач води, - 126 метрів кубічних;
для споживачів, які також мають газовий котел, - 314 метрів кубічних.

Як відомо, відділити плату за розподіл газу із загальної платіжки Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, вирішила з січня 2020 року.

Тарифи на транспортування газу в Україні з 1 січня 2022 року. Інфоргафіка: gazpravda.com.ua

Читайте також: Майже мільярд гривень Хмельниччина отримає від держави за різницю у тарифах

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую