ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У центрі космічного зв’язку біля Дунаївців прийняли перші сигнали від супутника Січ

Суспільство 9637
Вперше за останні 11 років в космос полетів український супутник «Січ-2-30». Відправили його з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида, США
Вперше за останні 11 років в космос полетів український супутник «Січ-2-30». Відправили його з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида, США. Фото: скрін з відео

Супутник уже на орбіті, його запуск минув успішно.

У Національному центрі управління та випробувань космічних засобів, який розташований поблизу Дунаївців, успішно провели вже два сеанси зв’язку з космічним апаратом «Січ-2-30». Його, нагадаємо, вчора, 13 січня, відправила в космос компанія Ілона Маска SpaceX. Про це повідомляє пресслужба центру.

Зазначають, що з супутником встановлено стійкий зв’язок, усі бортові системи працюють у штатному режимі.

Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафрай на своїй сторінці у фейсбук також повідомив, що український супутник Січ-2-30 уже на орбіті.

Як зазначають в Національному центрі управління та випробувань космічних засобів тепер протягом двох місяців, відбуватиметься стабілізація супутника на орбіті, перевірка роботи сонячних батарей, корекція та налагодження всіх систем: «На 9 добу ми отримаємо перший знімок, і після цього до Центру космічного зв'язку в Дунаївцях розпочнуть надходити данні у повному обсязі».

За запуском супутника спостерігали з Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу м. Дунаївці. Фото: spacecenter.gov.ua

Не оминув увагою таку подію і президент Володимир Зеленський. У своїх соцмережах він також повідомив, що Національний центр управління та випробувань космічних засобів біля Дунаївців успішно провів перший сеанс зв’язку із супутником, його бортові системи працюють у штатному режимі.

Зеленський наголосив, що український супутник інтегрують у програму Євросоюзу зі спостереження за Землею Copernicus.

Нагадаємо, учора вперше за останні 11 років в космос полетів український супутник «Січ-2-30». Відправила його ракета-носій Falcon з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида, США.

І саме з території нашої області стежитимуть за роботою супутника та прийматимуть дані з космосу на обробку. Адже центр управління польотами Національного центру управління та випробувань космічних засобів для українського супутника «Січ-2-30» розташували в селі Залісці на Дунаєвеччині.

Поблизу Дунаєвець спостерігають за супутниками. Фото: з Фейсбуку

Саме тут, за 15 кілометрів від міста Дунаївці на Подільській височині в Хмельницькій області розташований Центр прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, що є філією Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України. За час існування пункту проведено десятки тисяч сеансів управління космічними апаратами.

До речі, саме сюди після анексії Криму, військовослужбовці, які не зрадили країні, прибули на службу з Криму та передали керівництву дунаєвецького Центру український прапор, який майорів над Національним центром в Євпаторії й став своєрідним символом їхньої відданості країні.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую