ye-logo.v1.2

Через помилку в прізвищі жителька Хмельниччини залишилася без пенсії

Суспільство 7308
Через помилки в одній літері в кожному з документів було інше прізвище
Через помилки в одній літері в кожному з документів було інше прізвище. Фото: ілюстративне Державної міграційної служби України

Жінці довелося доводити через суд, що є матір’ю своїх синів.

В обласному управлінні Пенсійного фонду жительці Понінки відмовили в призначенні пенсії за віком. Мовляв, у неї відсутній необхідний страховий стаж. Жінка потрапила у таку ситуацію, бо через помилку в прізвищі їй не зарахували відпустку по догляду за дітьми. Розв’язувати проблему громадянці довелося за допомогою суду. Про це розповіли працівники пресслужби Хмельницького апеляційного суду.

За їх словами, жінці не зарахували до страхового стажу відпустки по догляду за двома дітьми до досягнення ними трирічного віку. Йдеться про періоди впродовж 1981-1984 і 1984-1987 років. В управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області свою відмову мотивували тим, що прізвище матері в свідоцтвах про народження синів не збігається з її прізвищем у паспорті.

«Вона пояснила, що після одруження взяла прізвище чоловіка. У свідоцтві про народження старшого сина її прізвище й сина, написали з помилкою: замість «е» — «і». Зі свідоцтвом молодшого сина така ситуація не повторилася. Але у 1999 році вона отримала паспорт з новою помилкою — літерою «є». Тож у кожному з документів були різні прізвища», — зазначили у Хмельницькому апеляційному суді.

Тому жительці Понінки довелося доводити у Полонському районному суді, що дійсно є матір’ю своїх синів. Зокрема, під час розгляду справи син підтвердив родинні зв’язки з нею. А її чоловік пояснив, що вони перебувають у шлюбі з 1980 року та мають двох синів. У свідоцтвах про їх народження є розбіжності в написанні прізвищ дітей і батьків.

Орган правосуддя вирішив, що таких доказів достатньо для задоволення позову жінки щодо встановлення факту її родинних зав’язків з двома синами. Це рішення поки не набрало законної сили й може бути оскаржене до апеляційного суду.

Читайте також: Покарали шепетівчан, які пили алкоголь в супермаркеті та погрожували поліції

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую