ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому інвестор встановить енергоефективні ліхтарі на 69 вулицях

Суспільство 2303
Загалом впродовж року заплановано замінити чотири тисячі світильників
Загалом впродовж року заплановано замінити чотири тисячі світильників. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Оновлення вуличного освітлення місто менше витрачатиме на електроенергію.

Впродовж цього року у Хмельницькому заплановано замінити чотири тисячі ліхтарів. Оскільки вартість робіт сягає 43 мільйони гривень, місцева влада вирішила використати механізм енергосервісного договору. Він не передбачає виділення бюджетних коштів, адже усі роботи проводить інвестор. Щоб запустити цей процес, 7 лютого депутати Хмельницької міської ради зібралися на позачергову сесію.

Згідно з прийнятим рішенням, місцеві обранці затвердили істотні умови енергосервісного договору. Його має підписати комунальне підприємство «Міськсвітло» з переможцем конкурсу. Той впродовж цього року власним коштом повинен замінити чотири тисячі ліхтарів на 69 вулицях міста. Загальна вартість становитиме понад 43 мільйони 625 тисяч гривень.

За словами директора КП «Міськсвітло» Володимира Пекарського, нинішні ДНаТ-світильники замінять на світлодіодні. Вони значно яскравіші, але споживають менше електроенергії та мають довший термін експлуатації.
Енергосервісний договір розрахований на 14 років і 364 дні. За цей час завдяки оновленню вуличного освітлення заплановано зекономити 13 мільйонів 807 тисяч 943 кіловат електроенергії. Саме завдяки заощадженим бюджетним коштам місто розраховуватиметься з інвестором.

«Оскільки вартість електроенергії стрімко зростає, думаю, ми значно швидше розрахуємося з інвестором, ніж це передбачено у договорі. Опісля ліхтарі повернуться на баланс «Міськсвітла», — пояснює міський голова Олександр Симчишин. — Ми вже кілька років використовуємо подібний механізм для встановлення індивідуальних теплових пунктів у дитсадках і школах. Він себе повністю виправдовує, адже без залучення бюджетних коштів оновлюємо комунальні заклади й зменшуємо витрати на енергоносії».

Він додав, що демонтовані світильники КП «Міськсвітло» використає для освітлення вулиць, де нині з цим є проблеми. Наприклад, у селах міської громади та на прибудинкових територіях мікрорайону Ракове.

Довідково. Енергосервісні контракти — це відносно новий для України спосіб покращити енергоефективність різних бюджетних установ. Зокрема, шкіл, дитсадків, лікарень… Українські міста почали використовувати цей механізм для впровадження енергоефективних заходів з 2016 року.

«Особливість енергосервісу полягає у тому, що енергоефективні заходи у бюджетних установах впроваджуються приватними інвесторами. Оплата за надані ними послуги здійснюється виключно коштом економії витрат за спожиті енергоносії, яка була досягнена внаслідок здійснення енергоефективних заходів. Тому енергосервісні компанії зацікавленні у досягненні максимальної економії», — зазначено на порталі Держенергоефективності.

Читайте також: У Хмельницькому збудують новий міст через Південний Буг

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую