ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Які дитсадки Хмельницького можуть отримати енергоощадні технології?

Суспільство 1587
Зокрема, у дитсадках заплановано встановити індивідуальні теплові пункти
Зокрема, у дитсадках заплановано встановити індивідуальні теплові пункти. Фото: ілюстративне порталу «thermomodernisation.org»

Впровадження енергосервісу має допомогти їм заощаджувати на опаленні.

Вчора, 13 травня, члени виконавчого комітету Хмельницької міської ради погодили закупівлю енергосервіс для п’яти місцевих дитсадків. Фактично йдеться про технології, які мають підвищити енергоефективність цих закладів. Як наслідок, вони менше платитимуть за опалення.

Енергосервісні контракти — це відносно новий для України спосіб покращити енергоефективність різних бюджетних установ. Зокрема, шкіл, дитсадків, лікарень… Українські міста почали використовувати цей механізм для впровадження енергоефективних заходів з 2016 року.

«Особливість енергосервісу полягає у тому, що енергоефективні заходи у бюджетних установах впроваджуються приватними інвесторами. Оплата за надані ними послуги здійснюється виключно коштом економії витрат за спожиті енергоносії, яка була досягнена внаслідок здійснення енергоефективних заходів. Тому енергосервісні компанії зацікавленні у досягненні максимальної економії», — зазначено на порталі Держенергоефективності.

Завідувачка міського відділу енергоменеджменту Наталія Плеканець розповіла, що цього разу енергосервіс заплановано закупити для п’яти дитсадків. В них необхідно встановити індивідуальні теплові пункти з модернізацією системи опалення та встановити автоматичні модулі регулювання тепла. Енергосервісна компанія, яка проводитиме такі заходи буде визначена на тендері.

На впровадження енергоощадних технологій можуть розраховувати такі дитсадки:

  • ДНЗ №10 «Веселка», що на провулку Городньому, 1;
  • ДНЗ №11 «Золота Рибка», що на вулиці Ракетників, 7;
  • ДНЗ № 26 «Кульбабка», що на вулиці Інститутська, 19/3;
  • ДНЗ №38 «Світанок», що на вулиці Свободи, 12б;
  • ДНЗ №46 Подоляночка», що на вулиці Завадського, 8/1.

Наталія Плеканець зазначила, що для хмельницьких закладів освіти енергосервіс закуповують не вперше. Таким шляхом заходи з енергоефективності були запровадженні у ліцеї №17, навчально-виховному комплексі №31, спеціалізованій загальноосвітній школі №12 та гімназії №1.

«Нині ми бачимо, що ці заклади вже заощаджують на опаленні. Там, де встановлювався лише індивідуальний тепловий пункт, економія становить 10-15 відсотків. Якщо ж будівля утеплена, то вдається заощадити на опалені від 25-и до 40 відсотків», — пояснила Наталія Плеканець.

Юлія ДУЛІЧЕНКО

До теми: Хмельницький хоче взяти кредит на утеплення кількох дитсадків та однієї школи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую