ye-logo.v1.2

«Неймовірні села України»: як громадам з Хмельниччини виграти 100 тисяч на розвиток

Суспільство 2996
Шанси стати «Неймовірним селом України» є у кожної громади
Шанси стати «Неймовірним селом України» є у кожної громади. Фото: фотоколаж зі світлин agroportal.ua

Заявки до участі в конкурсі прийматимуть до 31 березня.

Громади Хмельниччини кличуть взяти участь у конкурсі «Неймовірні села України» та виграти 100 тисяч гривень на розвиток села. За час конкурсу, який започаткували у 2016 році, було відкрито сотні неймовірних локацій в Україні. Серед них, нагадаємо, дійшла до фіналу і громада з Хмельниччини – село Лисець з його неймовірним дивом природи - водоспадом та ідеями створення майданчика для ведення торгівлі продуктами місцевого виробництва.

Організатором «Неймовірних сіл України» є редакція аграрного онлайн-видання AgroPortal.ua, яка саме так намагається підтримати розвиток сільських територій та громад, популяризувати життя в селі та сприяти взаємодії бізнесу та органів місцевого самоврядування.

У різні роки, крім Лисця, до участі у проєкті долучалися села з Хмельниччини: Антоніни і Меджибіж, Великий Жванчик та Миньківці, Голосків, Головчинці, Тарноруда, смотрич і не тільки. Тож і цього року села нашої області вкотре закликають позмагатися за звання «Неймовірного села України».

Важливо знати, що заявки до участі прийматимуть до 31 березня.

Як розповідає амбасадорка проєкту на Хмельниччині Ольга Мороз, цього року конкурс проходить під гаслом сталого розвитку. Тож проєктні заявки від сіл прийматимуть за такими напрямами як кругове виробництво, ефективне управління відходами, раціональне використання ресурсів, відновлювальна енергетика та кооперативний рух.

Як розповідає амбасадорка проєкту на Хмельниччині Ольга Мороз, цього року конкурс проходить під гаслом сталого розвитку

«Ми маємо чудові минулорічні кейси, - каже Ольга Мороз. – Наприклад, село Лисець, що в Дунаєвецькій громаді, у 2019 році увійшло до фіналу конкурсу «Неймовірні села України» та отримало від Посольства Королівства Нідерландів в Україні зелені насадження для облаштування пагорба біля водоспаду Бурбун. І далі, до речі, співпраця між посольством і громадою не зупинилася. Посольство залучило представників нідерландських компаній в Україні до розвитку кооперативу «Ягідний Рай». Вже сьогодні усі змогли побачити результати з вирощування полуниці та огірків. У подальшому планується співпраця задля розвитку приватних сімейних молочних ферм».

У 2019 році село Лисець дійшло до фіналу конкурсу «Неймовірні села України». Фото: dunaevtsi-otg-budget.e-dem.in.ua

За словами Ольги Мороз, серед минулорічних переможців – села з різних куточків України. Наприклад, Клевань з Рівненщини, котре відоме своїм «Тунелем кохання». За виграні в конкурсі кошти, селищна рада придбала вказівники, провела інтернет та встановила сонячну батарею у культурно-туристичному місці. Ще одне село, яке здобуло перемогу в 2019 році, - Залізняк, що на Сумщині. Воно виграло з бізнес-проєктом з облаштування цикорної кав’ярні-бібліотеки з аграрною та екологічною тематикою.

У селі Залізняк, що на Сумщині за виграш облаштувалия цикорну кав’ярню-бібліотеку. Фото: agroportal.ua

А в 2020-му «Неймовірним селом України» стала Маломиколаївка Дніпропетровської області, котра виграла з бізнес-проєктом із виробництва цукатів із овочів та фруктів. У селі вже провели свій перший мініфестиваль «Гарбуз-Fest», на якому . На фестивалі реалізовували продукцію, виготовлену місцевими жителями, адже саме вирощуванням гарбуза займаються майже всі домогосподарства села.

У 2020-му «Неймовірним селом України» стала Маломиколаївка Дніпропетровської області, котра виграла з бізнес-проєктом із виробництва цукатів з гарбузів. Фото: agroportal.ua

«Тобто, шанси на виграш є у кожної громади, яка гідно представить свій бізнес-план, - каже Ольга Мороз. - Адже на Хмельниччині є чимало сіл, які гідні того, щоб отримати звання неймовірного та зробили ще один крок до успішного туристичного розвитку».

Додамо, що головним партнером конкурсу є Посольство Королівства Нідерландів в Україні.

«Село-переможець отримає грант у розмірі 100 тисяч гривень на реалізацію свого проєкту, - каже Ольга Мороз. - Утім, навіть не грошовий виграш є головним у цьому конкурсі. Адже «Неймовірні села України» - це в першу чергу майданчик, на якому відкриваються нові ідеї розвитку сільських громад, нові способи мобілізації усіх доступних ресурсів, у тому числі найважливішого ресурсу громади - знань, досвіду, вмінь та енергії людей».

Як долучитися до конкурсу та що важливо знати

Для того, щоб взяти участь в конкурсі потрібно заповнити заявку, яку можна знайти на сайті AgroPortal.ua. Вона складається з невеличкого опитування, яке дасть змогу організаторам зрозуміти чим живе село і проєктної частини, в якій потрібно описати на що конкретно планується витратити кошти. Саме цей пункт є найважливішим. Головне - ідея проєкту має лежати в площі сталого розвитку сільських територій.

За якими напрямками можуть подавати заявки села Хмельницької області

- кругове виробництво (це стосується напряму об'єктів, які займаються виробництвом продукції: заводи, пасіки, кооперативи, локальне/крафтове виробництво продукції (домогосподарства, які роблять варення, соуси, соління тощо);

- ефективне управління відходами (це також ті самі виробництва, але акцент на відходи від виробництва, їх утилізація, проєкт може бути спрямованийй на закупівлю обладнання для утилізації виробничих відходів; сюди ж відноситься і сортування сміття);

- раціональне використання ресурсів (проєкти, які оптимізують роботу, покращують її, якщо говоримо про виробництво варення, то це може бути закупівля обладнання для автоматичного фасування, якщо сад - то встановлення систем, які захищають від шкідників, приміром чи робот, який збирає яблука, якщо ферма - то закупівля доїльних апаратів тощо);

- відновлювальна енергетика (встановлення сонячних електостанцій, сонячних панелей);

- кооперативний рух (створення кооперативу або удосконалення вже існуючого, знову таки це може бути як закупівля обладнання, так і ремонт приміщення тощо);

- інші напрями в площині конкурсу: сільській зелений туризм, створення кемпінгів, зелений садиб.

Хто та як визначатиме переможців

До 31 березня триває збір заявок. Наступний етап - редакція AgroPortal.ua (http://agroportal.ua/) обере 10-ти найкращих заявок, які з 15 квітня по 30 червня будуть виставлені на онлайн-голосування. Шляхом голосування буде обрано 5 сіл-фіналістів, яких освітній партнер конкурсу ГО «Інститут партнерства та сталого розвитку» буде готувати до захисту перед членами Експертної ради конкурсу. До Експертної ради увійдуть представники бізнесу, профільних організацій та громадські діячі.

Куди звертатися за консультаційною підтримкою в Хмельницькій області

Консультації щодо питань, пов’язаних з конкурсом «Неймовірні села України», можна отримати в Громадській організації «Подолянка» - амбасадорів у регіоні по Хмельницькій області:

Сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009450777571

Електронна пошта: [email protected]

Телефон: +38 (097) 215-95-88
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую