ye-logo.v1.2

Поради, що робити, якщо зникне мобільного зв’язок під час надзвичайної ситуації

Суспільство 31698
З-зовні вивести з ладу усіх операторів надзвичайно складно, але можливі точкові хакерські атаки
З-зовні вивести з ладу усіх операторів надзвичайно складно, але можливі точкові хакерські атаки. Фото: ілюстративне pixabay.com

Альтернативою мобільному зв’язку можуть стати стаціонарні телефони, супутниковий зв’язок або ультракороткохвильові рації

В умовах війни можливе зникнення мобільного зв’язку та Інтернету. Видання «ВВС Україна» підготувало матеріал, що потрібно робити, у такому разі.

За інформацією «ВВС Україна», якщо станеться подібна ситуація, найпростіше буде українцям, у яких вдома та на роботі залишився стаціонарний зв’язок. Таким людям потрібно занотувати не лише номери домашніх й робочих телефонів, а й дитсадків чи шкіл, у яких навчаються діти, тощо. Загалом фіксований телефонний і оптичний інтернет-зв’язок є найбільш захищеними від зовнішніх впливів, адже комунікації пролягають під землею. Однак з кожним роком все більше громадян відмовляється від стаціонарних телефонів.

Альтернативою їм на випадок надзвичайної ситуації може стати супутниковий зв’язок. Щоправда, це досить недешево. Більш бюджетний варіант — ультракороткохвильові рації. Їх набір коштує від чотирьох тисяч гривень. Втім, потрібно розуміти, що радіус дії таких рацій становить від одного до 15 кілометрів.

Як діяти під час повного зникнення зв’язку під час екстремальної ситуації

Порада №1. Завчасно придбати невеличкий радіоприймач для ультракоротких і FM-хвиль. А також — батарейки чи акумулятори до нього. Цей приймач дозволить отримувати важливі повідомлення від уряду або місцевої влади, якщо доведеться покинути дім або не буде інших засобів зв’язку.

Поради №2. Якщо ви почули тривожну сирену та маєте перебої з мобільним зв’язком, увімкніть радіо або телебачення місцевого рівня. Там можуть транслювати важливі оголошення. Наприклад, щодо евакуації.

Порада №3. Якщо під час надзвичайної ситуації у вас та близьких не буде засобів зв’язку, завчасно дуже чітко домовитись про місце й час зустрічі.

Порада №4. Якщо ви плануєте евакуацію в якесь конкретне місце, визначте точку й час збору та домовтесь, що будете чекати там, наприклад, протягом 24 годин, а потім вирушите далі до пункту призначення.

Порада №5. Маленьким дітям варто покласти у кишеню або вшити в одяг записку. Там треба зазначити повне ім’я дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адресу та телефони. Також дізнайтесь, де саме адміністрація садочка чи школи буде переховувати дітей у випадку загрози, щоб легко їх знайти.

Порада №6. Дітей шкільного віку варто попередити, як діяти у разі, якщо не буде зв’язку. Наприклад, що вони повинні залишатися з вчителем у безпечному місці та чекати на вас.

До теми: Де в Хмельницькому та області захисні укриття (КАРТА)

До теми: Поради, як зібрати тривожну валізу: список найважливіших речей

До теми: Де в Хмельницькому набрати воду, якщо вона зникне з кранів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую