ye-logo.v1.2

Офіційне вторгнення Росії в Україну: що далі

Суспільство 13830
Путін офіційно ввів війська на територію України в ніч на 22 лютого 2022 року
Путін офіційно ввів війська на територію України в ніч на 22 лютого 2022 року. Фото: eastbook.eu

Якщо раніше росіяни казали: «Їх там нєт», то відтепер вони офіційно ввели свої війська на Донбас.

Указ президента Росії Володимира Путіна визнати незалежними самопроголошені «ДНР» та «ЛНР», який він підписав вчора, 21 лютого, викликав реакцію в усьому світі. Є навіть побоювання того, що Кремль може почати повномасштабну війну не тільки в Донбасі, але й спробувати захопити інші території України. Адже тепер Путін офіційно ввів війська на територію нашої країни, які, по суті, були на Донеччині та Луганщині з 2014 року, коли почалася неоголошена російсько-українська війна.

Лідери Євросюзу, США, Великобританії, Туреччини, Латвії, Литви, Естонії, Польщі – ось неповний перелік тих, хто ще вчора засудив дії Кремля. Критика пролунала і від представників НАТО. Ряд країн вже запровадили санкції. Сьогодні ж, 22 лютого, Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй на заклик України провела термінове засідання. І там пролунали закликали до деескалації на Донбасі. А постійний представник США в Організації Об'єднаних Націй (ООН) Лінда Томас-Грінфілд повідомила, що 23 лютого проти РФ введуть додаткові санкції.

Думки та версії

«Ситуація схожа з початком інтервенції російських військ на територію Грузії у 2008 року. І явно проглядається захоплення керівників РФ нумерологією 22.02.2022. Побачимо, - написав у Фейсбуці Сергій Кривонос, генерал Збройних сил України, який свого часу очолював 8-ий полк спеціального призначення, що дислокується в Хмельницькому. - Головне, не панікувати і ще раз перевірити: що і як мусимо робити у разі ворожої навали.
Крім нас самих, нам ніхто не допоможе. Нашим захисникам , які зараз на сході в окопах під ворожим вогнем, бажаю - Божого захисту, наснаги і завзяття! Народ захистив Украіну в 2014 - захистить і в 2022 році!»

«Навіть не Путін, а місцеві маріонеткові режими заявлять, що їхні межі проходять не по лінії розмежування, а по адміністративних кордонах Донецької та Луганської областей. А далі два варіанти: або відразу війна за вихід до цих кордонів, або загроза війни як новий інструмент тиску на Україну замість Мінських домовленостей, - пише політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики України Володимир Горбач на «Радіо Свобода». - Враховуючи задіяні росіянами ресурси, швидше за все спроба захоплення Маріуполя чи Краматорська, а також півночі Луганської області, відбудеться вже найближчими днями. Частину можуть відкласти на потім. Для переговорів і пом'якшення санкційного удару Заходу».

«Путін не заспокоїться, поки не знищить нас та Україну. Вбачає в цьому свою історичну місію. Божевільний фюрер, - написала на своїй сторінці в Фейсбуці головна редактора інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва. - Що тут сказати? Російський фольклор зажив своїм життям у новітній історії. Тому що голка Кощея - це Україна.
І на Кощея все одно чекає смерть».

«Здається, що Росія підсовує нам вінегрет зі своїх колишніх конфліктів. Визнає ці республіки, як це було з Грузією, вводить потім миротворців, як це було із Придністров’ям, а потім «референдумом» їх приєднує, як це було з Кримом», – в студії програми Радіо Свобода «Свобода.Live» сказав директор програми «Північна Америка» ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв.

На думку політолога Олег Саакяна далі можливі такі варіанти: «Після цього фактично Росія розписується, що сценарій по розхитуванню України з середини і використання для цього окупованих територій не вдався, себто вони переходять до більш грубої сили. Це фактично шантажування, тепер вже повноцінна активізація бойових дій, можливо, на сході, можливо з розширенням географії. Ми бачимо, що скупченні війська по всьому периметру України». На його думку, це дає можливість розмістити війська на окупованих територіях за сценарієм «грузинської кампанії», як це відбувалося в Абхазії й Південній Осетії, і таким чином вони умовно легалізують свою присутність там. Умовно, оскільки зрозуміло, що це не буде визнаватися ніким, але Росія тут буде діяти скажімо послідовно, в тому, щоб розмістити там війська і визнати їх наявність.

«Путін просто «злився». У його ситуації він програв, і щоб хоч якось зберегти собі обличчя, пішов на мінімум, щоб не виглядати повним лузером, - таке припущення висловив у Фейсбуці Євген Істребін, системний аналітик. - Путіна загнали в куток, він не мав виходу. Звичайно можна було почати і далі брязкати зброєю, але на його подив, всі країни об'єдналися проти нього, чого він мабуть не очікував, а далі він зрозумів, що ще тиждень-місяць-два місяці не можна всіх тримати в напрузі, оскільки це збере стільки негативу на його адресу, що розгребти це буде неможливо. Він пішов на «лайтовий» варіант. Визнав лише незалежність «ДНР» та «ЛНР». І ввів туди війська, щоб хоч якось виглядати переможцем». На думку Істребіна, цьому ситуація заморозиться на тривалий час. «Особисто моя думка - це перемога західної дипломатії», - написав Істребін.

Російський незалежний політолог Дмитро Орєшкін вважає, що Путін хоче реваншу за розпад СРСР. «Він хоче доставити максимальну незручність Україні. В ідеалі змістити її керівництво і поставити своє маріонеткове, приблизно як це було зроблено в «ДНР-ЛНР». Якщо він це зробить – визнає, це означає, що епопея закінчилась принаймні на найближчі кілька місяців. У нього буде привід сказати, що всі ці танці Шойгу (Міністр оборони Росії Сергій Шойгу – ред.) навколо українських кордонів це був відволікаючий маневр, а завдання було насправді визнати незалежність цих двох республік», - сказав Орєшкін «Радіо Свободі».

Громадський активіст Сергій Стерненко у Фейсбуці написав (мовою оригіналу): «Скоріш за все, росія за допомогою цього визнання «ЛДНР» спробує «легалізувати» введення великого військового контингенту на окуповані території України. Уся ж промова владіміра путіна була просякнута агресивною воєнною риторикою. Набір божевільних та цинічних заяв більше схожий на оголошення переліку приводів для війни проти України. Найжорсткіші санкції необхідні вже зараз. Тому що нова агресія РФ проти України вже почалась».

Cьогодні ж вночі, 22 лютого, президент України Володимир Зеленський оприлюднив своє відеозвернення. У ньому, зокрема, він сказав: «Ми добре розрізняємо провокації та наступ військ агресора. За нами – правда. І правду ми ніколи не будемо приховувати від вас. Щойно ми побачимо зміну ситуації, щойно ми побачимо зростання ризиків – ви будете про все це знати. Зараз немає жодних причин для хаотичних дій. Зробимо все, щоб так було й надалі».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую