ye-logo.v1.2

Призов резервістів першої черги – що він означає

Суспільство 4586
Найближчим часом мають пройти збори резервістів територіальної оборони
Найближчим часом мають пройти збори резервістів територіальної оборони. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Пояснення надали в Генеральному штабі Збройних сил України.

Вчора, 22 лютого, президент України Володимир Зеленський повідомив, що підписав указ про призов резервістів в особливий період. Отож, мобілізація резервістів розпочалася сьогодні, 23 лютого. Що це все означає, роз’яснення надали в Генеральному штабі Збройних сил України.

Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери так і рядовий, сержантський склад. Максимальний термін служби 1 рік. Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві.

Як приклад: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово-облікову спеціальність. За призваними резервістами, згідно Закону України зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата.

Хто такі резервісти оперативного резерву

Резервісти оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності. Відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України - Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

Є два шляхи проходження служби у військовому резерві:

• за контрактом, тобто добровільно (в мирний час та в особливий період);
• в обов’язковому порядку – служба у військовому оперативному резерві (на особливий період).

Зауважимо, що особливий період діє в Україні з 17 березня 2014 року. Він включає:

• мобілізацію;
• воєнні дії;
• частково відбудовний період.

Що робити резервістам

Відповідно до Наказу Президента України, резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК. Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

До складу оперативного резерву входять громадяни, які уклали відповідні контракти, а також військовослужбовців, які звільнилися з військової служби.

Як заявив Володимир Зеленський, нинішній призов стосується лише «громадян, віднесених до оперативного резерву». Це потрібно, щоб підвищити готовність армії до всіх можливих сценаріїв. За словами Зеленського, наразі немає потреби у загальній мобілізації.

Читайте також: Російське вторгнення: танкові обстріли та загибель військового

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую