ye-logo.v1.2

Надзвичайний стан в Україні: які заходи він передбачає

Суспільство 5389
В залежності від областей будуть ухвалюватися посилені чи пом
В залежності від областей будуть ухвалюватися посилені чи пом'якшені заходи, які прописані у законодавстві про правовий режим надзвичайного стану. Фото: з архіву

Його запроваджують опівночі строком на 30 днів.

Верховна Рада на позачерговому засіданні сьогодні, 23 лютого, підтримала введення надзвичайного стану в Україні. "За" проголосовали 335 депутатів. Раніше, нагадаємо, рішення про його запровадження ухвалила Рада національної безпеки та оборони. Військовий стан вводять на всій території України, крім Луганської та Донецької областей, де вже діє особливий режим з 2014 року. Згідно з указом президента він запроваджується з 00:00 24 лютого на 30 діб. Причина - збройна агресія з боку Росії та прийняття рішення про введення на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей підрозділів збройних сил Російської Федерації.

Як сьогодні під час брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данілов, в залежності від областей будуть ухвалюватися посилені чи пом'якшені заходи, які прописані у законодавстві про правовий режим надзвичайного стану. Їх прийматимуть обласні штаби, до яких входитимуть представники всіх органів державної та місцевої влади.

Уже сьогодні в Хмельницькій облдержадміністрації провели брифінг щодо рішення РНБО про запровадження надзвичайного стану, на якому були присутні керівники обласної влади та силових структур.

Як зазначив голова облдержадміністрації та керівник обласного штабу тероборони Сергій Гамалій, з введенням назвичайного стану в областях починають діяти оперативні штаби, які відповідно реагуватимуть та прийматимуть рішення щодо запровадження обмежувальних заходів на території області.

Сергій Гамалій також запевнив, що питання введення комендантської години наразі не розглядається. Як і питання мобілізації.

«Буде посилений контроль в’їздів та виїздів з території міст та областей, заборонені масові заходи та мітинги, може обмежуватися рух транспорту. Фактично, для пересічних мешканців області нічого не зміниться. Хіба що ви побачите посилення контролю, тому просимо не панікувати», - зазначив він.

Які заходи передбачає надзвичайний стан

Згідно з Указом президента, який підтримала Верховна Рада, надзвичайний стан вводять на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва надзвичайний стан з 00:00 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Запроваджуються такi заходи:

— встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду (за потреби),
— обмеження руху транспортних засобів та їх огляд (за потреби),
— посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства,
— заборона проведення масових заходів,
— заборона страйків,
— тимчасова чи безповоротна евакуація людей з місць, небезпечних для проживання, з обов’язковим надання їм стаціонарних або тимчасових жилих приміщень,
— запровадження комендантської години (за потреби),
— перевірка документів у громадян, а в необхідних випадках проведення особистого огляду, огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів,
— заборона призовникам, військовозобов’язаним та резервістам змінювати місце проживання без відома відповідного територіального центру,
— заборона виготовлення і розповсюдження інформаційних матеріалів, що можуть дестабілізувати обстановку,
— заборона роботи аматорських радіопередавальних засобів та радіовипромінювальних пристроїв особистого користування,
— особливі правила користування зв’язком та передачі інформації через комп’ютерні мережі (за потреби).

Здійснення заходів по впровадженню і забезпеченню дії надзвичайного стану, передбачених цим Указом, покладається на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та вiдповiднi вiйськові командування у відповідності із Законом України «Про правовий режим надзвичайного стану».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую