ye-logo.v1.2

Збір крові для поранених: мешканців області закликають стати донорами

Суспільство 5813
Разова доза під час здачі крові складає 250-450 мілілітрів
Разова доза під час здачі крові складає 250-450 мілілітрів. Фото: ілюстративне з архіву

Де здати кров у Хмельницькому та інших містах Хмельниччини.

На Хмельниччині збирають донорську кров для поранених під час військового конфлікту. Зокрема, у Хмельницькому це можна зробити цілодобово в обласному центрі служби крові.

"Звертаємося до волонтерів та усіх бажаючих долучилися та зробити гарну справу у підтримку наших земляків", - закликають у центрі.

Обласний центр служби крові знаходиться за адресою: Хмельницький, вулиця Сковороди, 29. Телефони: (0382) 67-18-36, 67-17-93.

Також у Хмельницькому кров можна здати у міському перинатальному центрі (Хотовицького, 6)

Щоб здати кров для поранених у Кам'янці-Подільському, приходьте в міське відділення трансфузіології за адресою: Тімірязєва, 116. Графік роботи з 8:00 до 17:00, але за необхідності його може бути змінено). Цілодобовий телефон: (03849) 7 60 49.

Кров можна здати в районних лікарнях наступних міст: Нетішина, Шепетівки, Славути.

Звертатися можна без попереднього запису, але дотримуючись правил підготовки до цієї медичної процедури. Не вживайте алкоголь за дві доби до процедури, кілька годин перед тим не куріть. Донором може стати людина, ка немає протипоказів, віком від 18 років). При собі мати документи.

На сьогодні впроваджено деякі спрощення до протипоказів донорства крові. Відтепер донорами крові можуть також бути:

  • люди, у яких гемоглобін дещо нижчий норми (але не критично низький)
  • якщо з моменту останнього тату минуло пів року (а не рік)
  • люди, які в легкій формі хворіють ГРВІ.

Додамо, відсьогодні у військкоматах приймають людей за спрощеним порядком.

Через напад Росії в Україні запроваджено воєнний стан. Відповідний указ Володимир Зеленський підписав вранці цього ж дня.

Згідно з указом президента, воєнний стан діятиме з 24 лютого впродовж 30 днів. На цей час можуть обмежуватися конституційні права й свободи людини і громадянина. А саме: передбаченні статтями 30-34, 38,39, 41-44, 53 Конституції України. Зокрема, йдеться про обмеження гарантій недоторканності житла, таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, невтручання в особисте й сімейне життя. А також — обмеження низки прав на свободу пересування, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на проведення мирних зборів і мітингів, страйків, на освіту, працю, підприємницьку діяльність.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую