ye-logo.v1.2

Як у Хмельницкому діти-переселенці знову повертаються до навчання

Суспільство 3187
На сьогодні в Хмельницькому до навчання долучилися уже понад чотириста дітей з інших регіонів
На сьогодні в Хмельницькому до навчання долучилися уже понад чотириста дітей з інших регіонів. Фото: ілюстративне pixabay.com

Влаштувати своїх дітей на навчання у школи міста може кожна родина, яка переїхала до Хмельницького через воєнні дії.

Родини тимчасово вимушених переселенців, які через війну з Росією опинилися на території Хмельницької міської громади, мають можливість влаштувати своїх дітей у школи міста для продовження навчання.

За даними Хмельницької міської ради, станом на 16 березня до загальноосвітніх закладів зараховано 407 учнів-переселенців.

Варто відзначити, що для влаштування дитини у школу громади родина має бути зареєстрованою у Штабі допомоги вимушеним переселенцям, який цілодобово працює у кінотеатрі імені Т. Шевченка (вул. Проскурівська, 40).

Після реєстрації хтось з батьків дитини має подзвонити у Департамент освіти та науки міськради. Для цього слід зателефонувати за номером (0382) 65-11-59 - (начальник відділу Петричко Ірина Петрівна). У Департаменті вас спитають про вік дитини, клас, у якому навчалася дитина, та її рівень знань. Після чого запропонують школу для навчання, виходячи з кількості вільних місць у школах та її розташування.

Наступний крок - це похід до школи з паспортом когось з батьків та документами дитини (достатньо і свідоцтва про народження). Однак, для випускних класів будуть ще питати копію паспорту дитини. Також у школі хтось з батьків пише заяву про зарахування дитини. Шаблон заяви у школах є.

«В мене вся процедура зайняла не більше, ніж пів години. Ще за пів години ми познайомилися з класним керівником. Вона записала контактні дані дитини, зокрема, електронну пошту та телефон. Ввечері нам скинули розклад, а наступного дня донька вже розпочала навчання», - розповідає батько родини переселенців з Харкова.

Важливо знати, що зараз все навчання відбувається дистанційно. Тож для навчання у дитини має бути телефон, планшет або ноутбук з доступом до інтернету. Щоб вона мала можливість долучатися до занятть та відповідати на питання вчителів.

«Уроки тривають півгодини. З деяких предметів вчителі відправляють відео з поясненням теми. Але на більшості уроках вони спілкуються з учнями напряму. Щодо домашніх завдань, то їх задають та перевіряють. Трохи незвично, адже колектив повністю новий, але, в цілому, вчитися мені подобається», - розповідає Катерина, переселенка з Харкова.

Також нагадаємо, що 14 березня в Україні стартувало «Навчання без меж» – спільний освітній проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника, а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video та sweet.tv.

Проєкт передбачає трансляцію відеоуроків для школярів 5-11 класів. Кожен день присвячений окремій дисципліні.

Зокрема до 18 березня транслюватимуться такі уроки:

Дитячий телеканал «Піксель» транслюватиме уроки для 5 класу щоденно о 10:00 та для 6 класу об 11:00.

ПЛЮСПЛЮС, що входить до складу 1+1 media, показуватиме уроки для школярів трьох класів: 7-го з 10:00 щоденно, 8-го з 11:00 та 11-го класу з 12:00.

Регіональні канали Суспільного відповідно транслюватимуть заняття для 9 класу о 10:00 та для 10 класу об 11:00.

Також усі згадані уроки можна буде переглянути на платформах онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv як у прямому ефірі, так і в будь-який зручний час абсолютно безкоштовно.

Павло НОВИК

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую