ye-logo.v1.2

Які фейки російська пропаганда поширює про Хмельниччину у соцмережах: підбірка тижня

Суспільство 33939
Зібрали основні фейки, які поширювалися минулого тижня та стосувалися Хмельницького та області
Зібрали основні фейки, які поширювалися минулого тижня та стосувалися Хмельницького та області. Фото: ілюстративне 24tv.ua

Чергові спроби дезінформації.

Російська пропаганда продовжує активно поширювати фейки. Для цього вони використовують соціальні мережі, вайбер-чати, анонімні телеграм-канали. Ми зібрали основні фейки, які поширювалися минулого тижня та стосувалися Хмельницького та області.

Зокрема, разом з фейками про біологічні лабораторії в Україні російська пропаганда роками поширює фейки про нібито центри “чорної трансплантації”. І цього тижня нова хвиля подібних фейків.

У повідомлях, які майже під копірку публікують у соціальних мережах, вказано, що “В Україні нібито процвітає ринок “чорної трансплантації”, а польові госпіталі, де проводять такі операції розвернули у Ровенській, Львівській, Хмельницькій областях, а також польських містах Білосток та Краків”.

Подібний фейк вже неодноразово спростовувався, але нагадаємо чому подібні госпіталі неможливі в принципі.

У 2020 році директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова Олександр Усенко розповідав, що для операції з трансплантації мають бути задіяні не одна-дві людини, а понад 150 професійних і досвідчених лікарів. Крім того, слід обладнати відповідне високотехнологічне забезпечення, умови зберігання і консервації органів.

“Безумовно, самі лікарі не зможуть розвінчати ці міфи. Цим мають займатися і уряд, і соціальна реклама, і церква”, - підкреслював Шалімов.

Тоді це була реакція на фейки, які вже поширювалися.

Львівський хірург Гнат Герич для “Громадського” пояснював, що етап забору органів в трансплантації передбачає також підбір сумісності. Це надзвичайно складні історії, які потребують високоточного, дорогого обладнання. Цілої великої лабораторії, яка повинна дослідити завчасно, за кілька місяців, а інколи років, аналізи. Аби зрозуміти, чи це підходить для реципієнта. Для того, щоб забрати в людини орган, потрібно пройти величезну кількість рівнів. Для того, щоб констатувати смерть людини й підтвердити те, що в людини можна робити так звану посмертну трансплантацію, потрібно близько 10 медичних спеціалістів різних напрямків. Вони проводять огляд, фактично, всіх систем. Лише потім підтверджують, що людина — в клінічній смерті, смерті головного мозку. Тоді приймають рішення про те, що людина може бути підготовлена як донор/ка. Команда, яка виконує забір органу — це щонайменше 6-8 хірургів, в залежності від того, які органи потрібно забирати.

Тобто ніяких польових усов бути не може.

Також російські пропагандисти та сепаратисти почали поширювати фейки щодо мобілізації, зокрема, про те, що у Запорізькій, Житомирській та Хмельницькій області проводять облави на чоловік.

Нагадаємо, що це вже не перша спроба подібних фейків. Раніше Хмельницький обласний ТЦК та СП вже спростував ворожу пропаганду, що, нібито, військові кидають у бій не підготовлених бійців.

Основна форма поширення фейків - це коментарі у чатах та соціальних мережах. Варто відзначити, що у Хмельницькому районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки щоденно з 09:00 до 18:00 працює Сall-cеntre, щодо розгляду звернень громадян з питань призову та проходження військової служби під час мобілізації. Контактний номер телефону: 65-56-50.

Раніше сайт "Є” вже писав, що 23 березня у пабліках та чатах Хмельницького з’явилася інформація про виявлення сигнальних маячків у місті. У поширеному повідомленні йдеться, що на одному з масивів було знайдено небезпечну іграшку. На місце викликали поліцію, в радіусі 100 метрів знайшли ще одну. І начебто з’ясувалося, що це сигнальні маячки для ведення прицільного артилерійського вогню.

Як повідомили у поліції, повідомлення щодо виявлення предмету, зафіксованого на фото, дійсно надходило до них. Знахідку невідкладно перевірили правоохоронці.

«Поліцейські на місці події з'ясували, що знайдена річ не становить жодної загрози і є використаним піротехнічним засобом – петарда «Літачок», - пояснюють вони.

У Секторі комунікації Нацполіції області нагадують: за поширення фейків законом передбачена відповідальність.

«Популярне останнім часом слово «фейк» означає подання фактів у спотвореному вигляді або подання свідомо неправдивої інформації, іншими словами – поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку. За такого роду дії чинним законодавством передбачена відповідальність відповідно до статті 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення» - йдеться у повідомленні.

Крім того, цього тижня значні зусилля російські пропагандисти докладали для дискредитації організації оборони України, зокрема, озброєння формувань територіальної оборони та іноземних добровольців.

Стверджувалося, що українська влада озброює «кого попало», включно з бандитами та випущеними з місць ув’язнення засудженими. І це, як стверджують російські спікери, призвело до розгулу бандитизму, грабунків та мародерства, що є неправдою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую