ye-logo.v1.2

Основні фейки російської пропаганди: тижнева підбірка

Суспільство 3266
За інформацією Служби безпеки України, російські фейки – впізнавані та однотипні
За інформацією Служби безпеки України, російські фейки – впізнавані та однотипні. Фото: ілюстративне pixabay.com

Фейки направлені на дискредитацію українських військових.

Цього тижня фейки та маніпуляції кремлівської пропаганди в основному були направлені на дискредитацію українських військових.

За інформацією Служби безпеки України, російські фейки – такі ж однотипні, як і російські серіали: з поганою акторською грою, дешеві, вульгарні та прогнозовані.

Так, у анонімних телеграм-каналах з’являються зрежисовані відеоролики: то про нібито жорстоке поводження з полоненими окупантами, то про каліцтва і навіть вбивство загарбників. Часто першоджерелом є пабліки «ватного» спрямування, які напряму керуються спецслужбами та Міноборони рф. 

“Причина появи таких публікацій? Все просто – звірства російських окупантів уже настільки шокували весь світ, що це підриває усі міфи «асвабадітєлей». Тож їхня мета: змістити акценти і спробувати переконати, що саме українські військові нібито знущаються з полонених. До того ж – налякати своїх солдатів, аби ті не здавалися в полон. Але такі закиди – відверта брехня. І численні відео та навіть публічні пресконференції російських полонених легко спростовують їх”, - йдеться у повідомленні СБУ.

У СБУ підкреслили, що українські захисники, звісно, не збираються жаліти окупантів і пригощати кавою та тістечками, але вони б’ють загарбників у бою. А коли ті здаються в полон, то з ними поводяться відповідно до Женевської конвенції.

Крім того, Міністерство закордонних справ України спростувало черговий фейк російської розвідки про буцімто відмову нашої країни виконувати Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими.

Відповідну заяву оприлюднив у Фейсбуці речник МЗС Олег Ніколенко.


Він констатував, що російська розвідка продовжує поширювати дезінформацію. У цьому контексті Ніколенко нагадав, що раніше вона створювала фейки про нібито тисячі українців, які бажають отримати притулок в рф, негуманне поводження із російськими військовополоненими, «працівників» «Азовсталі», які «просяться» до лав російської загарбницької армії.

«Твердження Служби зовнішньої розвідки рф про Женевську конвенцію — черговий такий фейк. Він має на меті дискредитувати відносини України та міжнародних гуманітарних структур, які рятують жертв російської агресії і намагаються повернути депортованих та полонених додому», — заявив речник МЗС.

Ніколенко зазначив, що попри сотні російських фейків, наша держава залишається відданою своїм міжнародним зобов'язанням в рамках міжнародного права.

«Чого не скажеш про байдуже ставлення рф до своїх військовослужбовців, які прийшли на українську землю: як живих, так і полеглих», — зауважив речник МЗС.

Так, російські ЗМІ, зокрема московське видання ТАСС, посилаючись на поширене на сторінці пресбюро Служби зовнішньої розвідки (СЗР) рф повідомлення, заявляє, що начебто «Керівництво України довело до відома британського Форін офісу, що не має наміру дотримуватися Женевської конвенції про поводження з військовополоненими».

Ба більше, попри десятки відео в інтернет-просторі про те, як українські військові більш ніж лояльно поводяться під час затримання з полоненими рф, та відеозвернень самих полонених до своїх товаришів зі словами, що українці поводяться з ними цитуємо: «навіть краще, ніж свої», спецслужби рф заявляють про начебто відмову українців годувати військовополонених та лікувати поранених: «захопленим російським військовослужбовцям, багато з яких поранені, не передбачається надавати достатнє харчування та невідкладну медичну допомогу, аргументуючи це тим, що зараз цього позбавлені багато українців», – повідомляється у фейку.

Можна згадати як український хірург, який валився з ніг від роботи, кілька годин рятував полоненого пораненого росіянина, а коли той прийшов до тями, запитав, чи розуміє він, наскільки благородний у нас народ…

Не вчухають фейки про біологічну зброю. Російські пропагандистські медіа говорять, що розробкою нових байрактарів займається український концерн "Мотор Січ" і безпілотники зможуть розпилювати віруси з повітря: “Фактично ідеться про розробку київським режимом засобів доставки біологічної зброї з можливість застосування проти Росії". Звісно ж, це неправда. Як пише видання Українська правда, жодних документальних чи візуальних доказів пропагандисти не наводять. Однак діяльність так званих біолабораторій російська пропаганда віднедавна називає ще однією причиною задля вторгнення Росії в Україну й активно маніпулює на цій темі.

І трохи про маніпуляції та шахрайство на Хмельниччині.

Так, з’являється ін­форма­ція, що шах­раї від іме­ні по­са­до­вих осіб Ізяс­лавсь­кої місь­кої ра­ди по­ча­ли те­ле­фо­ну­ва­ти до меш­канців гро­ма­ди із про­хан­ням пе­ре­ка­за­ти кош­ти для Зброй­них Сил Ук­ра­їни.


Ця ін­форма­ція є чер­го­вим фей­ком, спря­мо­ва­ним на дес­та­бі­лі­за­цію на­шо­го сус­піль­ства. Усі офі­цій­ні за­яви, ого­ло­шен­ня та ін­форма­ції від по­са­до­вих осіб Ізяс­лавсь­кої місь­кої ра­ди вис­вітлю­ють­ся вик­лючно на офі­цій­но­му веб­сай­ті ор­га­ну міс­це­во­го са­мов­ря­ду­ван­ня, офі­цій­ній сто­рін­ці Ізяс­лавсь­кої місь­кої ра­ди у со­ці­аль­ній ме­ре­жі Фей­сбук.У ви­пад­ку та­ких дзвін­ків чи по­ві­дом­лень про­хан­ня не­гай­но звер­та­тись до пра­во­охо­рон­них ор­га­нів за те­ле­фо­ном «102».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую