ye-logo.v1.2

У Хмельницькому хочуть назвати вулиці на честь Чорнобаївки та Героїв Маріуполя

Суспільство 2859
Вулицю Гагаріна спершу планували перейменувати на Старобульварну, а тепер — на Героїв Маріуполя
Вулицю Гагаріна спершу планували перейменувати на Старобульварну, а тепер — на Героїв Маріуполя. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Заплановано перейменувати усі хмельницькі топоніми, пов’язані з колоніальним минулим.

Невдовзі продовжиться дерусифікація назв хмельницьких вулиць. Вже заплановано перейменувати вулицю Гагаріна на Героїв Маріуполя. Також є пропозиція перетворити Пушкіна на Чорнобаївську. Про це сьогодні, 14 квітня, розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

За його словами, раніше планувалося повернути нинішній вулиці Гагаріна її попередню назву. Тобто перейменувати на Старобульварну. Тепер же вона має отримати нову назву — Героїв Маріуполя.

«Був такий стереотип, що вулиці потрібно називати Сонячними, Волошковими… Це ні про що. Вулиці повинні мати чітку ідентифікацію з героїкою нації, яка будує свою державу. Оскільки ми не поспішили з перейменуванням, вулиця Гагаріна буде називатися вулицею Героїв Маріуполя», — зазначив Олександр Симчишин.

Загалом заплановано прибрати усі назви, пов’язані з колоніальним минулим. Зокрема, перейменувати вулиці Пушкіна та Толстого. Є пропозиції назвати першу Чорнобаївською. Такий процес дерусифікації топонімів розпочнуть з центральної частини міста. Крім того, заплановано залишити своєрідний резерв для вшанування в назвах вулиць Героїв України.

«Насправді є дуже велика різниця як називається вулиця. Це не просто табличка на будинку, а мітка нації, яка тут проживає, — пояснює Олександр Симчишин. — Нація для своєї ідентифікації повинна постійно ставити мітки в назвах міст, вулиць… Тому активно займаємося перейменуванням вулиць з 2016 року».

Читайте також: У поліції розповіли подробиці смертельної аварії на блокпосту під Хмельницьким

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую