ye-logo.v1.2

Головні тези російської пропаганди: підбірка тижня

Суспільство 2380
Кремлівська пропаганда продовжує публікувати в соціальних мережах власну брехню, часто видаючи їх за «наміри ЗСУ»
Кремлівська пропаганда продовжує публікувати в соціальних мережах власну брехню, часто видаючи їх за «наміри ЗСУ». Фото: ілюстративне pixabay.com/

Російська пропаганда намагається писати про перемоги, яких немає.

Російська пропаганда в Україні намагається поширювати масово переможні пости, а також просувати тези, що чинити опір окупантам не потрібно.

Центр протидії дезінформації (ЦПД) назвав основні тези про Україну, які російські засоби масової інформації поширювали впродовж тижня.

За даними Центру, у засобах масової інформації російської федерації протягом минулого тижня поширювалися три головні меседжі: "Україна програє війну; Захід використовує Україну проти рф; проти росії провадиться потужна інформаційна атака".

Висвітлюючи тему нібито "поразки", російські ЗМІ стверджували, що "спецоперація" відбувається за планом, а всі заплановані дії "успішно виконуються".

Також заявляють про нібито підготовку до другого етапу операції й поширюють дезінформацію про те, що Україна "не має жодних шансів і вже була б загарбана, але російські військові оберігають мирне населення, тому операція затягується".

При цьому у соціальних мережах, коли бракує перемог, російська пропаганда згадує ті населенні пункти, які вже давно окупувала. Наприклад, щодо коридору з Луганської області до Харківської, хоча Сватово на кордоні з Харківщиною було окуповане понад місяць тому. Також у постах в соціальних мережах вказували, що росіяни знаходяться “в Циркунах, майже у Харкові”. Хоча реально Циркуни окуповані з першого дня повномасштабного вторгнення.

Також російська пропаганда поширює неправдиву інформацію про створення в Україні кол-центрів Збройних сил, головним завданням яких є поширення фейків про «мирну» рф, про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО України.

«Роспропаганда створила новий фейк про кол-центр ЗСУ. Повідомляється, що у соцмережах триває набір від імені ЗСУ до спеціальних кол-центрів. Основні критерії відбору - знання російської мови та обов'язкові антиросійські погляди. Завдання працівників: поширювати фейкові повідомлення про мінування цивільних об'єктів рф", - йдеться в повідомленні.

Таких центрів в дійсності немає. А ось шахраї в Україні з’являються.

Ще раніше “Сайт Є” писав, що за останні дні близько десяти мешканців Хмельниччини звернулися у поліцію через підозрілі телефонні дзвінки від шахраїв. Хтось просив перерахувати гроші на потреби військових, а хтось пропонував за гроші визволити рідних з полону.

Ніхто з тих, до кого телефонували, не перерахував гроші шахраям. Усі спершу звернулися до поліції, щоб перевірити інформацію.

«Як показує практика, для шахраїв немає нічого святого. Вони швидко реагують на політичну ситуацію, соціальні настрої і вигадують все нові й нові схеми шахрайств, спекулюючи на почуттях батьків, на патріотичних почуттях і бажанні допомогти», - кажуть правоохоронці.

Також кремлівська пропаганда продовжує публікувати в соціальних мережах власні плани, видаючи їх за “наміри ЗСУ”. Подібне вже було, наприклад, перед обстрілом вокзалу у Краматорську.

Тож наратив, який просуває російська пропаганда - “Українські військові начебто планують «влаштувати провокацію» та обстріляти православні храми у Великодню ніч. Така інформація поширюється у російських пропагандистських ЗМІ. Зокрема, її опублікували у новинному агентстві «РИА Новости» та у проросійських телеграм-каналах. У повідомленні йдеться, що українські військові планують відкрити вогонь по православних храмах у ніч на Великдень, з 23 на 24 квітня, у кількох областях України — Харківській, Миколаївській, Запорізькій, Одеській та Сумській. Крім цього, російська влада звинуватила керівництво України в тому, що вона має намір «залучити велику кількість західних репортерів», щоб зняти і «негайно розкрутити фейки». Цей фейк є вже звичним прийомом російської пропаганди — звинувачувати українців в тому, що вони збираються зробити самі. Фейк спростували у Центрі протидії дезінформації при РНБО.

Насправді ж це саме росія має намір продовжувати воювати на Великдень. Росія 21 квітня відповіла відмовою на пропозицію генерального секретаря ООН Антоніу Гуттеріша про запровадження в Україні «великоднього перемир'я» від четверга, 21 квітня, до православної пасхальної неділі. За словами генсека ООН, таке перемир'я дозволило б евакуювати більше мирних жителів з районів України, охоплених бойовими діями, а гуманітарним організаціям - надати допомогу постраждалим. Україна одразу погодилася на цю пропозицію.

 Кремль офіційно відкинув пропозицію генсека ООН, і знову повторював пропагандистські меседжі про «денацифікацію» і «звільнення» України, називаючи заклик до перемир'я «прагненням дати київським націоналістам і радикалам перепочинок для того, щоб вони могли перегрупуватися». Тож, як бачимо, саме кремль зацікавлений у активних бойових діях на Великдень і завчасно намагається створити для себе фейкові «виправдання», що це стрілятимуть нібито українські військові.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую