ye-logo.v1.2

“Нас в Шепетівці прийняли не дуже”: фейки білоруської пропаганди і не тільки

Суспільство 5516
"Сайт Є" продовжує спростовувати фейки
"Сайт Є" продовжує спростовувати фейки. Фото: zoe.com.ua

Білоруські ЗМІ активно беруть участь в антиукраїнській пропаганді

Фейки та маніпуляції є не лише у російській пресі, але й у білоруській. Медіа в цій країні також активно працюють проти України. Останнім часом у ЗМІ та соцмережах цих країн збільшилася кількість інтерв'ю з нібито біженцями з України, які розповідали як їм було погано.

Так, в соціальних мережах російська пропаганда активно просуває текст з білоруської газети “Вечірній Брест” про нібито історію переселенки з Харкова, яка через Польщу виїхала до Білорусі й там вирішила залишитися. Стаття має назву “Ми вийшли в Шепетівці, нас прийняли “не дуже”. Взагалі маніпуляції в тексті є практично в кожному абзаці, починаючи зі заголовка.

Адже з самого тексту виявляється, що “переселенці” не сподобалося не в Шепетівці, а у Коростені, який за 165 кілометрів. Що саме було “не дуже” в тексті також не вказано. Лише є зауваження, що негативні емоції викликала розповідь героїні про те, що “вона їде до брата у Білорусь”. І не дивно, адже з території Білорусі російські війська не лише завдавали ракетні удари по території України, але й вели активний наступ на Київ.

На цьому маніпуляції не закінчуються. Так, в розповіді є частина про те, що жінка не могла перетнути кордон з Польщею, тому що в неї “був втрачений паспорт, а бази даних не працювали”. Мова йде про період кінця березня. В тексті жодним чином не вказано, де “героїня” втратила паспорт, адже ані в Харкові, де вона жила, а ні у Близнюках, куди вона поїхала на місяць, бойових дій вона не застала.

Крім того, Польща приймає українських біженців, навіть, без документів. По-друге, наприкінці березня активно працював додаток “Дія”, куди можна було завантажити документи онлайн. По-третє, виявляється, що все працювало, а “героїня” за кілька днів дізналася, що довідку про посвідчення особи можна було зробити в міграційній службі. В одному реченні йдеться, що “реєстри не працюють”, а вже в іншому, що вона зробила довідку у міграційній службі.

В тексті також розповідають, що героїня жила дуже небагато. Вказують, що в Харкові вона працювала продавчинею у магазині на зарплату у 5 тисяч гривень. При цьому жінка поїхала з будинку в центрі міста. Мабуть, білоруським пропагандистам невідомо, що мінімальна заробітна плата в Україні  становить 6 тисяч 500 гривень. А щодо середньої зарплатні, то до війни в Харкові середня зарплата у продавчинь могла бути дійсно 5 тисяч, але за тиждень, а не за місяць.

І подібних маніпулятивних публікацій про українських переселенців в російській та білоруській пресі зараз дуже багато. І це не дивно, адже фейки активно розпускає і самопроголошений президент олександр лукашенко.

В інтерв’ю американському інформаційному агентству "Associated Press" самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко заявив, що нібито "те, що відбувалося в Бучі … показуха. Там … були англійці, які на автомобілях … прибули зі Львова, здійснювали зйомки в Бучі й потім вкидали в інформаційний простір".

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки оборони України підкреслює, що такі заявили лукашенка - це розповсюдження фейків.

Нещодавно “Сайт Є” писав, що поширення різноманітних версій, які часто протилежні, це одна з тактик російської пропаганди.

Також нагадаємо, що антивакцинатори активно працюють на російську пропаганду.

Цього тижня поширювали активно інформацію про те, що український уряд ухвалив рішення платити українцям, які втратили роботу або ж житло через війну лише у тому разі, якщо вони вакцинувалися від Covid-19, пише “Суспільне”.

Зокрема, в іспаномовному сегменті. У повідомленнях йдеться, що "в Україні проходить генеральна репетиція того, що чекає на всіх: без вакцин немає їжі... Український уряд оголошує надзвичайні виплати постраждалим від війни. Але, начебто, тільки якщо ви вакциновані... і тільки через цифрову систему". Насправді це — брехня. Постраждалі від війни в Україні можуть отримати виплати незалежно від того вакциновані вони чи ні. Зокрема, допомогу від держави можуть отримати фізичні особи-підприємці, які зареєстровані в областях, де тривають бойові дії, а також вимушені переселенці. Щоб отримати виплати, потрібно зареєструватись як тимчасово переміщена особа (ВПО) у ЦНАПі за місцем перебування або ж в додатку чи на порталі "Дія".

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую