ye-logo.v1.2

Туніс – країна п’яти сезонів

Суспільство 4203

У середньостатистичного українця відпустка лише один раз на рік, тому провести її хочеться так, щоб яскравих вражень та позитивних емоцій вистачило аж до наступної. До неї починають готуватись заздалегідь.

Для охочих виїхати за межі країни та побачити щось нове, на допомогу прийдуть туристичні агенції. Спектр пропозицій дуже широкий, але вирішальне слово, звичайно, за клієнтом.
Туреччина та Єгипет для багатьох відпочивальників – вже звична річ, тому вони прагнуть чогось нового та більш екзотичного. Саме це можна отримати в африканській столиці – Тунісі. Вона знаходиться на березі теплого і чистого Середземного моря. М’який середземноморський клімат та чисті піски привертають увагу гостей із різних країн світу. Поєднання європейської цивілізації та арабської Африки – характерні для міста риси.
Сахара. Життя серед пустелі
Туристичні оператори рекомендують відвідувати Туніс, починаючи з кінця квітня та закінчуючи серединою жовтня – це найсприятливіший період для комфортного відпочинку. Зазвичай подорож триває 8 днів, проте можна поїхати і на довше, все залежить від можливостей та бажання. Лише пустелею екскурсія триватиме 2 дні, а місцеві жителі кажуть: «Якщо не був в Сахарі – не був у Тунісі». Екскурсія захоплює катанням верхи на верблюдах та подорожами барханами на джипах. У пустелі розташоване селище берберів, в якому варто побувати, щоб дізнатись про місцеві традиції та побут. Фантастична сага «Зіркові війни» режисера Джорджа Лукаса знімалась поблизу поселення берберів у Сахарі. Там досі залишились декорації, що надають можливість сфотографуватись та відчути себе героєм фільму.
У Тунісі декілька парків розваг, але основним і найбільшим є туніський «Діснейленд» у якому туристи проводять півдня і прямують до аквапарку, де використовують винятково морську воду – в цьому його особливість - та, власне, парк атракціонів.
Гарний курорт – основа відпочинку
Найвідоміші міста-курорти в Тунісі – це Сус, Хаммамет та острів Джерба.
Сус ділить із Хаммаметом перше місце за кількістю курортів.
Сус – молодіжний курорт, там безліч дискотек, казино та нічних розваг. А для ласунів тут працює «Будинок морозива», де у продажу є більше сотні видів холодного десерту.
Людям, які хочуть спокійного й тихого відпочинку, прекрасно підійде Хамамет. З одного боку він оточений лимонними та апельсиновими садами, а з іншого - омивається морем. Тут зберігається традиція зведення одноповерхових будинків, аби вони не заважали спогляданню прекрасних краєвидів.
Джерба – острів легенд та старовинних традицій. Кажуть, що на Джербі можна відкрити для себе п’яту пору року, тому що тут можна засмагати весь рік.
Біло-блакитне чудо
Черговою родзинкою Тунісу можна назвати Сіді бу Саїд – біло-блакитне містечко. Двері – візитівка цього міста. Кожні з них є витвором мистецтва. Вони блакитного кольору, з розписом, виконаним дрібними кульками у вигляді різних фігур. Тут, на відміну від традиційних мусульманських кварталів, стіни не глухі, а мають вікна, що не схожі між собою, проте всі блакитні.
Історична слава
Поблизу столиці Тунісу знаходяться розвалини відомого на весь світ міста Карфаген, екскурсії яким також організовуються для туристів.
Окрім власного «Діснейленду» Туніс має ще власний «Колізей». Він розташований у місті Ель-Джем. Це третій за величиною амфітеатр у Римській імперії. З 1979 року він занесений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У ньому є арена, на якій билися гладіатори. До речі, голівудську картину «Гладіатор» знімали саме тут. І тут же, враховуючи чудову акустику, щорічно проводиться міжнародний фестиваль симфонічної музики.
Ласунам на замітку
Туніська кухня дуже різноманітна і може задовольнити найвибагливішого гурмана - це суміш європейських та східних кулінарних традицій. У готелях Тунісу, як і в інших туристичних країнах, є популярними так звані «шведські столи». Проте адміністрація готелів дуже делікатно ставиться до солі. Для клієнтів вона стоїть на столах, тому що страви не солоні. Замість солі місцеві жителі використовують каперси та оливки. До речі, з вирощування оливок та виготовлення оливкової олії Туніс посідає III місце у світі. Щодо особливостей кухні, то національна страва Тунісу – кускус – може готуватися дюжиною різних способів і яку, до речі, можна придбати вже й у хмельницьких крамницях. Це відбувається у спеціальному казані з подвійним дном, що називається couscousiere. М’ясо і овочі смажаться в нижній половині. А верхня половина має отвори, через які проходить пара для тушкування зерна. Приготоване у такий спосіб зерно набуває аромату м'яса та овочів. При подаванні зерно кладеться на середину тарілки, а зверху - м'ясо і овочі. Страву можна полити соусом безпосередньо перед подачею на стіл.
Не можна уявити Туніс без східних солодощів, халви та фініків, які ростуть прямо на вулиці. Досить популярними є фруктові фреші та чай з кедровими горішками. Жителі цієї країни п’ють самі та пригощають туристів бухою (горілка місцевого виробництва) та кипарином (лікер із фініків).
Рай для дівчат
Ще одна перевага відпочинку в Тунісі - можливість насолодитися процедурами таласотерапії. Туніські центри таласотерапії розташовані прямо на узбережжі. Для процедур тут використовується винятково свіжа морська вода, яка береться з моря в 450 метрах від берега на глибині 6-10 метрів. Така вода багата мінеральними солями і олігоелементами, ідентичними людській плазмі. Особливо корисні мікроелементи, дефіцит яких ми гостро відчуваємо, - йод, калій.
Практично кожен п'ятий готель Тунісу має таласоцентри, в кожному другому - центри бальнеотерапії або SPA. Кращі таласоцентри розташовані в місті Хаммамет.
Цивілізоване і привітне населення радо піде вам назустріч. Якщо перед поїздкою у дівчат виникає занепокоєння щодо безпеки, то можна не хвилюватись – до прекрасної половини тут дуже толерантне ставлення.
На згадку
Якщо порівнювати Туніс із іншими туристичними країнами такого ж типу, то ціни на продукти, послуги таксі, сувеніри є на порядок нижчими. Унікальним сувеніром цієї країни є троянда пустелі, створена без втручання людей. Це народжений взаємодією опадів та піску мінерал у формі квітки. Такого сувеніру ви не привезете із жодної країни, окрім Тунісу.
Ярослава ФЕДОРАШ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую