ye-logo.v1.2

«Неймовірні села України»: який проєкт хоче втілити в життя громада з Хмельниччини

Суспільство 2518
Нині у селі активно розвивають садівничий напрямок
Нині у селі активно розвивають садівничий напрямок. Фото: з соцмереж

Западинці – у топ-10 українських сіл, які цього року змагаються за перемогу в конкурсі.

У селі Западинці Красилівської громади, котре увійшло до переліку обраної десятки сіл і змагається за перемогу в конкурсі «Неймовірні села України-2022», розповіли, як у випадку перемоги витратять 100 тисяч гривень призового фонду. Уже сьогодні у селі активно розвивають садівничий напрямок та мають бажання втілити в життя ще один – дати поштовх розвитку овочівництва. На конкурс «Неймовірні села України 2022» громада подала бізнес-проєкт зі створення теплиць.

У громаді розповідають, що минулого року Западинська гімназія в межах конкурсу «Підйом-2021» висадила сотню фруктових дерев, пів сотні кущів смородини та малини, купила сушарку та морозильну камеру для фруктів. І вже восени школярі заготовили фрукти для їдальні, висушили трав’яні набори для приготування чаю.

Уже цієї весни громада долучилася до ще однієї всеукраїнської акції «Сади перемоги». Відтак гімназисти висадили ще півтори сотні саджанців фруктових дерев та пів сотні кущів смородини.

«Фрукти у нас є. Потрібні ще овочі, - каже Олена Заїка, начальник відділу освіти, молоді та спорту Красилівської міської ради. - Саме тому ми хочемо встановити дві теплиці, щоб вирощувати ранні екологічно чисті овочі для потреб шкільної їдальні та внутрішньо переміщених осіб, що проживають на території населеного пункту, гуманітарної допомоги ЗСУ».

Тож за грантові кошти конкурсу у випадку перемоги в громаді хотіли б закупити дві теплиці та обладнання до них — мотокультиватор та мотокосу.

Чи не найактивнішими у просуванні бізнес-ідей для розвитку села є учні та педагоги Западинської гімназії. Саме вони створили волонтерський рух «Кулінарний фронт», об’єднавши жителів сіл Западинці й Баглайки. Почав роботу «фронт» із моменту повномасштабного вторгнення росії на територію України. До роботи відразу долучилися не тільки педагогічні працівники гімназії, а й небайдужі жителі сіл.

Щоденно тут ліплять вареники, готують випічку, варять гарячі обіди, сушать борщові набори, фруктові чаї, консервують рибні та м'ясні тушонки.

Учні теж долучаються до роботи: малюють листівки вдячності, плетуть браслети в жовто-блакитних кольорах, виготовляють обереги для воїнів ЗСУ.

Тож у громаді сподіваються, що участь та виграш у конкурсі «Неймовірні села України» дасть змогу рухатися вперед і у волонтерському напрямку.

Нагадаємо, що у 2019 році дійшла до фіналу і громада з Хмельниччини – село Лисець, що на Дунаєвеччині, з його неймовірним дивом природи - водоспадом та ідеями створення майданчика для ведення торгівлі продуктами місцевого виробництва. Також у різні роки, крім Лисця, до участі у проєкті долучалися села з Хмельниччини: Антоніни і Меджибіж, Великий Жванчик та Миньківці, Голосків, Головчинці, Тарноруда, Смотрич і не тільки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую