ye-logo.v1.2

Воєнний стан і мобілізацію подовжили майже до кінця осені

Суспільство 2497
Воєнний стан діятиме до 21 листопада, якщо його знову не подовжать
Воєнний стан діятиме до 21 листопада, якщо його знову не подовжать. Фото: з фейсбуку Міноборони

Це необхідно для ефективної протидії російським окупантам.

Сьогодні, 15 серпня, Верховна Рада затвердила два президентських укази щодо подовження дії воєнного стану та мобілізації ще на 90 діб. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Востаннє передбачалося, що воєнний стан і мобілізація триватимуть до 23 серпня. Оскільки ворога все ще не подолано, з тієї дати їх дію подовжили ще на 90 діб. Тобто — до 21 листопада. Саме такі часові проміжки вказані в указах Володимира Зеленського, які нині затвердив парламент.

Нагадаємо, воєнний стан в Україні триває з 24 лютого — дня масштабного вторгнення російських окупантів. Таким чином можливе обмеження деяких конституційних прав і свобод людини та громадянина. А саме: передбаченні статтями 30-34, 38,39, 41-44, 53 Конституції України. Йдеться про обмеження гарантій недоторканності житла, таємниці листування, телефонних розмов, невтручання в особисте й сімейне життя, на вільне пересування, вираження своїх поглядів і переконань, проведення мирних зборів і мітингів, страйків, освіту, працю, підприємницьку діяльність.

Наприклад, на Хмельниччині існують діють такі правила воєнного стану:

Оскільки в Україні продовжено мобілізацію, то чоловікам призовного віку заборонено виїжджати за кордон. Проте є деякі винятки. Наприклад, чоловіки, які мають на виховані трьох і більше неповнолітніх дітей…

До теми: Чи можуть вручити повістку на вулиці: відповідаємо на поширені питання

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую