ye-logo.v1.2

Правила соцвиплат у Швейцарії, захист у Франції та паспортний центр у Варшаві: зміни для українських біженців

Суспільство 4946
Нові зміни для українських біженців починають діяти в кількох країнах
Нові зміни для українських біженців починають діяти в кількох країнах. Фото: ілюстративне i-ua.tv

Тиждень був активний щодо змін у правилах для українських біженців.

У Швейцарії соціальні виплати для українських біженців від війни тепер будуть залежати від фінансового становища родини, а у Франції потрібно вже поновлювати статус для тимчасового захисту.

Тож, які зміни відбулися за останній час для українських біженців - у нашій добірці.

Зміни правил соцвиплат у Швейцарії

Швейцарія змінила правила нарахування соціальної допомоги для українських біженців. Тепер під час розгляду заявок на отримання соціальної допомоги будуть враховувати фінансове становище українських біженців. Нові зміни узгодила влада, пише "Європейська правда".

Як відомо, на сьогодні понад 60 000 людей з України прибули до Швейцарії та отримали статус захисту S, який дозволяє їм отримувати соціальну допомогу, а також працювати в країні. Раніше для людей, які прибули з України, такі активи, як коштовності, автомобілі, а також банківські активи чи нерухомість у рідній країні не враховувались при розрахунку права на соціальну допомогу. Тобто досі заможні українці також могли отримувати соціальну допомогу.

Утім, минулого тижня кантональна влада, відповідальна за соціальну допомогу, погодилася посилити правила – з тим, щоб доходи та майно біженця враховувалися незалежно від того, чи отримано воно в Україні або Швейцарії.

Це означає, що, якщо люди зі статусом S знімають кошти з банківських рахунків в Україні або купують там інші активи, то ці кошти мають враховуватись при оцінці їхнього доходу.

Єдиним винятком залишається автомобіль, оскільки він необхідний для повернення на батьківщину.

Очікується, що нові рекомендації щодо того, як чинити з автомобілями та іншими активами, такими як ювелірні вироби, будуть представлені наприкінці осені.

Зміни в правилах у Франції

Українці, що були вимушені переїхати до Франції у зв'язку з війною та отримали дозвіл на тимчасове проживання у Франції із зазначенням «бенефіціар тимчасового захисту», повинні поновитися у цьому статусі через 6 місяців після отримання дозволу, пише сайт visitukraine.today.

Тільки після поновлення статусу українці зможуть надалі користуватися захистом у Франції та пов’язаними з ним пільгами.

Щоб поновити дозвіл на проживання, треба звернутися до префектури департаменту за місцем проживання. Звертатися до префектури, що видала перший документ на проживання, необов'язково.

Запит на продовження дозволу на проживання має бути поданий у строк від трьох тижнів до трьох днів до закінчення терміну його дії.

Звертатися раніше трьох тижнів не варто, тому що префектура просто не розгляне ваш запит.

До префектури потрібно надати наступні документи: документи, що підтверджують ваш цивільний статус та ваше громадянство і попередній документ про тимчасовий захист; підтвердження адреси, яке має дату не пізніше трьох місяців.

Якщо ви орендуєте житло не самі, вам знадобиться Attestation d'hebergement.

Також ви маєте надати будь-який документ, що підтверджує зміну вашої соціальноі ситуації (наприклад, трудовий договір), документи на дітей (якщо є).

Одночасно з поновленням дозволу на проживання, префектура надасть вам форму, яку ви повинні надіслати електронним або поштовим листом до територіальної дирекції Французького Управління імміграції та інтеграції (OFII).

Якщо ви відправляєте документи звичайною поштою, вкажіть на конверті "Renouvellement ADA Ukraine". До запоненої форми з датою та підписом потрібно додати копії нових посвідок на тимчасове проживання всіх повнолітніх членів сім'і та копіі підтверджуючих документів для всіх ресурсів/коштів, отриманих після прибуття до Франції, (якщо такі були). Неповні досьє оброблені не будуть.

У разі, якщо ви не відправите зазначену форму з підтверджуючими документами до OFII, ваші виплати будуть перервані. Більше інформації про продовження тимчасового захисту і виплат читайте в інформаційних бюлетенях від французького уряду.

Виплати у Ірландії

Українці в Ірландії можуть отримати від 117 до 206 євро щотижневої допомоги. Окремо виплачується надбавка за утримання непрацездатних дорослих та дітей, пише видання “Заборона”.


Градація виплат у Ірландії

Країна запустила програму соціальної допомоги для українських тимчасових переселенців. Грошова допомога виплачується щотижня. Її розмір залежить від кількох факторів: вік заявника; наявність дітей на утриманні; фінансове становище заявника.

Крім надбавок, дорослим, які мають дітей, окремо виплачують 140 євро на місяць.

Щоб оформити допомогу, необхідно оформити персональний номер у Службі державного забезпечення (PPSN). Це аналог ідентифікаційного коду (ІПН), який дозволяє отримувати соціальні виплати, державні послуги, медичну допомогу та офіційно влаштовуватися на роботу. Одразу з заявкою на PPSN потрібно заповнити окрему форму на отримання соціальної допомоги.

Зробити PPSN можна в аеропорту Дубліна по прильоту в країну; у Дубліні, Корку, Лімерику — в Центрах підтримки України; в інших містах — у місцевих центрах або філіях Intreo.

З собою необхідно мати українське посвідчення особи (ID-картка або паспорт).

PPSN оформлюють до п’яти днів. Його треба забрати особисто, а про виплати повідомлять поштою або телефоном.
Соціальну допомогу виплачують щотижня у місцевих поштових відділеннях. Також можна перевести виплати на картку. Для цього варто оформити рахунок у будь-якому зручному для вас банку Ірландії. Заявка на переведення грошей на картку подається безпосередньо у фінансовій установі, але обов’язково вже після отримання першої виплати поштою.

Якщо ви отримуєте матеріальну допомогу і знайшли роботу, про це варто повідомити Центр підтримки України або Intreo. Це стосується і зміни адреси.

Відкриття паспортного столу у Варшаві

На територіі ТЦ Blue City у Варшаві 20 серпня має відкритися паспортнии центр, де можна буде оформити як закордонний, так і внутрішній ID-паспорт громадянина Украіни.

Раніше за ініціативи Державноі міграціиної служби у Варшаві відкрили тимчасові мобільні пункти для оформлення паспортів. Відтепер заявку можна буде подати як в самому центрі, так і в мобільних пунктах біля будівлі. У центрі, який запрацює, планується приймати близько 500 осіб на день, усі робочі процеси здійснюватимуться із використанням новітніх інформаційних систем та технологій.

Отримати адміністративні послуги буде можливо як за попереднім записом в електронну чергу, так і без нього. Враховуючи особливості міжнародної логістики під час воєнного стану, строки оформлення та видачі паспортних документів складатимуть до 45 робочих днів – у звичайному режимі та до 20 робочих днів – у терміновому.

Адреса: Warszawa, al. Jerozolimskie 179, ТЦ “Blue City”. Попередня дата відкриття: 20 серпня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую