ye-logo.v1.2

Російська пропаганда поширює фейки про відключення електроенергії на Хмельниччині

Суспільство 2538
Російська пропаганда продовжує поширювати фейки про Хмельниччину
Російська пропаганда продовжує поширювати фейки про Хмельниччину. Фото: lb.ua

В останні дні аварійних відключень електроенергії на Хмельниччині не було.

Російська пропаганда у соціальних мережах активно поширює дописи, в яких є фейки про нібито аварійне відключення електроенергії у Хмельницькій області 17 жовтня, коли Україна зазнала ударів ракетами та дронами.

“ПС Хмельницький 330 кВ – після ударів «Геранью» сталося аварійне відключення енергопостачання частини Хмельницької області”, - йдеться в одному з повідомлень.


 

В цілому є декілька варіантів повідомлень про нібито вибухи у Хмельницькій області та аварійні відключення. Але ці повідомлення є неправдивими.

Ще один варіант фейку

Нагадаємо, що 17 жовтня голова Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій заявив, що чути вибухи.

«Хмельницькій області чути вибухи. Залишайтеся в укриттях. Віримо в ППО», — зазначив Сергій Гамалій.

Однак, підтвердження та офіційної інформації про прильоти на території Хмельницької області не було. Але як писав “Сайт Є” був ракетний обстріл Вінницької області.

Ще під час повітряної тривоги 17 жовтня у деяких телеграм-каналах почала поширюватися брехлива новина. Мовляв, через ракетний удар на Хмельниччині почалося аварійне вимкнення електроенергії. Частина авторів цього фейку посилаються на керівництво ОВА. Однак насправді в адміністрації такої інформації не повідомляли. До того ж невдовзі фейк спростував Сергій Гамалій.

Цей фейк спростував Сергій Гамалій

«Повідомлення про аварійне відключення електропостачання не було. Шановні мешканці Хмельницької області, в черговий раз закликаю: довіряйте лише офіційним джерелам інформації», — наголосив Сергій Гамалій.
При цьому у пабліках плутали Хмельницьку та Рівненську області.

Нагадаємо, що за останній тиждень російські пропагандисти поширили одразу декілька фейків, які стосуються вибухів у Шепетівці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую