ye-logo.v1.2

Буржуйки у дворах, кімната для мам з дітьми у лікарні – Нетішин залишається без електропостачання

Суспільство 2280
У Нетішині після вчорашнього ракетного обстрілу відімкнене енергопостачання
У Нетішині після вчорашнього ракетного обстрілу відімкнене енергопостачання. Фото: ілюстративне з архіву

Ситуація в місті залишається складною.

У Нетішині надзвичайна ситуація з енергопостачанням внаслідок вчорашнього ракетного обстрілу. Оперативно відновити електропостачання в місті не вдалося. Вчора були такі спроби орієнтовно о 18-ій годині, але через перенавантаження на мережу було аварійне відключення. Вранці була спроба запустити воду, але теж не вистачило потужності. Про це розповів міський голова Нетішина Олександр Супрунюк.

За його словами, близько опівночі було частково відновлено електропостачання, але тих потужностей вистачає тільки на критичну інфраструктуру: АЕС, комунальні підприємства, які займаються каналізацією, частково лікарні та зв'язок.

«Більше потужностей не вистачає. Можливості, які є, дуже обмежені. Мережі перегріваються, вибивають. Те, що ми місто енергетиків, це всі знають. Але це не буханка хліба, яку працівник може з заводу взяти позачергою. Атомна станція працює на єдину енергосистему. Подача електроенергії у нас відбувається з розподільчих мереж з боку Шепетівки і Рівного. Саме по цих мережах було завдано потужного удару. Особливо по Шепетівці. Наразі шукаємо варіанти», - пояснює очільник громади.

Як зазначив Олександр Супрунюк, він попросив в голови ОВА Сергія Гамалія посприяти у тому, щоб хоча б погодинно подавати електроенергію на місто. Для цього, ймовірно, потрібно буде відключати від електропостачання інші міста, які не пов’язані з Шепетівкою.

«Наше місто дуже енергоємке. Немає газу, у нас все працює від електроенергії. Майже 40 тисяч населення – це досить велике навантаження. Тим більше у нас атомна станція, яка теж споживає енергію», - додає він.

Станом на 13-ту годину в Нетішині працює 5 машин, які розвозять воду. Запущені дві кухні і два бойлери на дровах. Вони працюють біля торгового центру. Для мам з дітьми відкрито пункт на базі дитячого відділення. Там можна отримати гарячу воду, зарядити телефони і побути в теплі. Пункти, де можна приготувати їжу, розміщають у дворах. Готово сім таких локацій з мангалами і буржуйками.

У місті продовжують працювати відповідні служби, які роблять все можливе, щоб подача електроенергії була відновлена.

«Енергетики працюють цілодобово на межі можливостей. Однак зима попереду. Агресор, наш північний сусід, не заспокоїться. Цей терористичний метод він буде використовувати далі. У нас стратегічний об’єкт, який його цікавить. Будемо готуватися морально і фізично, щоб бути готовими до надзвичайних ситуацій», - говорить Олександр Супрунюк.

Читайте також: Нетішин без світла - адреси локацій, де можна взяти води і зарядити телефон

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую