ye-logo.v1.2

«Кучерявий» першокласник

Суспільство 5156
Фото: Пресофіцер військової частини А4239 Олексій Наконечний

Шкільні рюкзаки за дві з половиною тисячі гривень в Хмельницькому — не дивина. Продавці кажуть, що попит на таку розкіш у нас є.

Багато сучасних батьків вважають, що правильні слова про те, що не одяг прикрашає людину, дитині можна сказати і потім. А у святковий день першого знайомства зі школою будь-яка мама хоче, щоб його чадо виглядало краще за усіх. І той, кому дозволяє вміст гаманця, купує нині для першокласників і супермодні рюкзаки, і найоригінальніші пенали, і навіть електронні планшети...

Ранець. Гордість кожного першокласника. Головне, щоб був такий, яким можна похвалитися. І хоч під час його покупки фахівці радять, в першу чергу, звертати увагу, якість матеріалу, вагу, зручність носіння, а вже в останню чергу - на яскраве забарвлення й ціну, в житті все відбувається з точністю до навпаки. І переконати в цьому дитину вам навряд чи вдасться. Виробники це добре розуміють, а тому не скупляться на мальованих героїв сучасних мультиків, ані на рюкзаках, ані на іншому шкільному приладді. Барбі, вінкс, гарфілди і різноманітні принцеси — ось, що нині модно в школі. Прогулюючись магазином, ми спостерігали, як дівчинка закатала мамі істерику, бо та їй вибрала рюкзак зі звичайними ведмежатами: «Я з таким до школи не піду! В Олі — з русалочкою і я хочу такий». Добре, що хоч мода на мультяшних героїв не надто впливає на ціну самого рюкзака: принцес малюють як на бюджетних варіантах за 100 гривень, так і на кількохтисячних. Саме так! В хмельницьких магазинах є шкільні ранці, за які просять по дві з половиною тисячі. І що головне — їх батьки купують! На вигляд — звичайнісінький, з ортопедичною спинкою, такий собі добротний рюкзак. Але ціна!.. Продавці кажуть, що він «не китайський» (виробництва Італії), справді надійний і носитиметься хоч сто років. Але де гарантія, що наступного року чадо не зажадає нового портфеля — уже з мультяшними героями нового покоління?

Шкільне приладдя. Куди ж першачку без нього? Якщо прискіпливо складати список необхідного, то він може містити щонайменше 20 позицій - від кулькових ручок і картону до ножиць і клею. Навіть якщо всі ці канцелярські штучки не будуть радувати око милими мультяшними брендами, які зазвичай коштують на порядок дорожче «безіменних», все одно менше 250 гривень витратити не вдасться. Якщо ж вибирати найкращі, доведеться накинути півтори-дві сотні. Найдорожчою покупкою буде пенал. Вартість найдорожчих, які ми знайшли, - в межах ста гривень. Близько семидесяти гривень доведеться віддати за пластиковий лоток для шкільних обідів. Бо яка ж мама захоче, хоб її чадо носило бутерброди в целорфановій торбинці?

Шкільна форма та взуття. Форма в багатьох школах хоч і не обов'язковий атрибут школяра, на перший та останній дзвоник її одягають чи не усі дітлахи. Деякі школи масово замовляють однакову форму для усіх, проте більшість батьків мають можливість обирати вбрання самі. А вибрати нині є з чого. Як зізнаються продавці хмельницьких магазинів, чималий попит нині існує на шкільне вбрання польського виробництва. Воно коштує найдорожче. Так за сукню для дівчинки просять від трьох сотень гривень, за блузку — дві сотні. Трійка (спідниця, піджак та штани) коштує від чотирьох сотень. Шкільний костюм для хлопчика вартує приблизно стільки ж.

Оскільки більшість сімей нашої області одягають школярів на хмельницькому речовому ринку, шукали відносно дорогу та якісну форму ми й там. З початку серпня палаток зі шкільним одягом все більшає. А от пересвідчитися в якості пропонованих товарів можна не у всіх. Принаймні, опитавши з десяток продавців, ми знайшли сертифікати лише у двох. Обидві жінки, до речі, також торгували формою польського виробництва. Вона вартує приблизно стільки ж, як в магазині, але порівняно з нашим маспошивом та китайським - дорожча в кілька разів. Продавець запевняла нас, що їхнім етикеткам (70 % шерсть і 30 % поліестер) можна вірити, тоді як на подібних китайських годі правди шукати.

Добротне взуття для першокласника теж коштує як для дорослого. «Парадні» шкіряні туфлі — від чотирьохсот гривень. Додайте сюди покупку взуття нащодень (більшість дітлахів в класі перевзуваються) та кросівки для фізкультури. Разом вийде не менше тисячі-півтори.

Розумні “дрібнички”. Якщо у магазині електроніки запитати, який комп’ютер та мобільник вони можуть порадити для школяра, то, серед безлічі моделей ноутбуків, нетбуків та смартфонів продавці пропонують нове диво техніки ХХІ століття: інтернет-планшет. За словами консультантів, це новий «писк» серед молоді.

«Мати планшет – це дійсно круто, - розповідає продавець-консультант одного з магазинів побутової техніки та електроніки Руслан. - Пристрій поєднує в собі функції смартфона та ноутбука. Він має відносно невеликі розміри та вагу. З ним можна працювати у Інтернеті, не використовуючи мишку та клавіатуру, тобто, за допомогою лише пальців. Основне пристосування таких пристроїв читання, робота з мультимедіа та робота в Інтернеті». До речі, середня ціна такого пристрою в середньому коливається від 3000 до 6000 тисяч гривень. Разом із Інтернет-планшетами в обласному центрі, кажуть продавці, серед заможніх батьків користуються популярністю планшетні нетбуки. Такі портативні комп’ютери поєднують в собі можливості графічного планшету та нетбуку. Такий пристрій має клавіатуру та екран, який обертається на 180 градусів та може повністю заховати клавіатуру с вередньому вартість такого планшетного ПК 600 доларів. До речі, котрий рік популярними серед батьків «кучерявих» чад залишається й такий аксесуар комплектації до школи, як електронні книги. В них також можна завантажити підручники та довідкову літературу за усі роки навчання.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую