ye-logo.v1.2

Електроскутер — транспортний засіб: за п’яне кермування покарали жителя Хмельниччини

Суспільство 3259
Адвокат водія намагався переконати суд, що електроскутер з двигуном 1,2 кВт не є транспортним засобом
Адвокат водія намагався переконати суд, що електроскутер з двигуном 1,2 кВт не є транспортним засобом. Фото: ілюстративне pixabay.com

Водія оштрафували й позбавили на рік права керувати транспортними засобами.

Водій зі села Давидківці Хмельницької громади визнали винним у п’яному кермуванні електроскутером. Чоловік спробував уникнути адміністративної відповідальності — його адвокат подав апеляцію. Переконував, що його електроскутер не є транспортним засобом. Втім, такі пояснення не переконали Хмельницький апеляційний суд. Деталі справи розповіли у пресслужбі органу правосуддя.

У липні та жовтні минулого року правоохоронці двічі зупиняли жителя села Давидківці. Чоловік їздив на електроскутері марки «Ліберті Імпульс». В обох випадках патрульні помічали у нього ознаки алкогольного сп’яніння. Зокрема, запах алкоголю, почервоніння обличчя та нестійку ходу. Однак водій відмовлявся пройти огляд на тверезість.

Тому Хмельницький міськрайонний суд визнав його винним у п’яній їзді. Він призначив водію 17 тисяч гривень штрафу та позбавив його на рік права керувати транспортними засобами.

Захисник водія спробував оскаржити це рішення в апеляційному суді. На його переконання, місцевий суд не врахував, що електроскутер з двигуном 1,2 кіловата не є механічним транспортним засобом.

Однак його скаргу було відхилено. Зокрема, апеляційний суд звернув увагу на висновок Касаційного кримінального суду Верховного Суду у справі № 278/3362/15-к. Згідно з ним, «будь-який транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою двигуна, незалежно від його робочого об'єму, належить до механічних транспортних засобів».

«Оскільки електроскутер «Ліберті Імпульс» з потужністю двигуна 1,2 кВт обладнаний сидінням, призначений для перевезення людей та приводиться в рух за допомогою двигуна, то він є транспортним засобом», — зазначили у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Таким чином чоловікові доведеться заплатити 17 тисяч гривень штрафу та впродовж року не сідати за кермо.

Читайте також: Аварія у Хмельницькому: на «зебрі» збили дитину

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую