ye-logo.v1.2

Домашнє насильство на Хмельниччині: яке покарання обирають суди

Суспільство 1742
Понад 80 протоколів розглянули суди з початку місяця
Понад 80 протоколів розглянули суди з початку місяця. Фото: slavuta.city

В більшості справ обвинуваченим призначають 170 гривень штрафу.

З початку листопада суди у Хмельницькій області розглянули вже 84 протоколи щодо вчинення домашнього насильства. В більшості випадків порушники сплачували штраф у сумі 170 гривень. Про це стало відомо в результаті моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень.

Мова йде лише про розгляд справ про адміністративне правопорушення. Кримінальні провадження досліджуються окремо.

В основному протоколи про домашнє насильство в сім`ї складають за умисні дії психологічного та фізичного характеру, що полягали у висловлюванні нецензурною лайкою, штовханині, погрозах фізичного насильства тощо.

В рідкісних випадках штрафи можна зустріти навіть за фізичне насильство - ляпаси та спробу душити людину.

Практично у всіх випадках протоколи складаються на чоловіків, які своїми діями ображали дружин або співмешканок або матерів, а іноді - батька, діда чи брата.

Нерідко домашнє насильство вчиняється у стані алкогольного сп’яніння.

В трьох випадках суди штрафували жінок, які ображали своїх матерей. Ось цитата з постанови суду щодо одного з таких випадків.

“Вона, повернувшись додому в стані алкогольного сп`яніння, ображала свою матір нецензурною лексикою та погрожувала їй, так як остання зробила зауваження щодо пізнього її повернення та необхідності допомоги по господарству в вечірню пору, про що щиро розкаялася”, - йдеться у постанові суду.

Ще в одному випадку на жінку склали протокол за насильство щодо свекрухи, але оштрафувати не змогли через закінчення строків притягнення до відповідальності.

Лише в одному випадку суд розглядав протокол, в якому звинувачувалася жінка за домашнє насильство над чоловіком. Але суд вирішив, що сварка у подружжя була взаємною, а тому це не є домашнім насильством.

В шести випадках суд призначав покарання у вигляді громадських робіт.

Так, 30 годин громадських робіт суд присудив чоловіку, який погрожував матері.

В суді потерпіла пояснила, що він ніде не працює, постійно вимагаючи у неї гроші, які вона йому періодично дає, однак така можливість в неї є не завжди.

“Син влаштував скандал із цього приводу, під час якого висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, штовхав її та погрожував фізичною розправою, кажучи: «Я можу взяти до тебе ножа!». Також він порізав її одяг у помсту за те, що вона не давала на його вимогу грошей. Іноді він зачиняється у квартирі і не пускає потерпілу до себе додому. Щодо розгляду цієї справи син повідомив їй, що з’являтися до суду він наміру не має. З урахуванням ситуації, що склалася, потерпіла висловила думку про доцільність застосування до сина стягнення у виді громадських робіт”, - йдеться у постанові суду.

Ще Ізяславський районний суд арештував чоловіка на п’ять діб за систематичний психологічний тиск та образи батька. В іншому випадку у Хмельницькому суд встановив, що обвинувачений не лише вчиняв погрози, а й здійснив фізичне насильство щодо свого батька, наніс йому легкі тілесні ушкодження. Але покарання в такому випадку було 680 гривень штрафу.

Читайте також: Загибель 11-річної Софії Чорнобай: Хмельницький апеляційний суд визнав мотоцикліста винуватцем смертельної аварії

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую