Гаряча тема:
- Війна
Домашнє насильство на Хмельниччині: яке покарання обирають суди
В більшості справ обвинуваченим призначають 170 гривень штрафу.
З початку листопада суди у Хмельницькій області розглянули вже 84 протоколи щодо вчинення домашнього насильства. В більшості випадків порушники сплачували штраф у сумі 170 гривень. Про це стало відомо в результаті моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень.
Мова йде лише про розгляд справ про адміністративне правопорушення. Кримінальні провадження досліджуються окремо.
В основному протоколи про домашнє насильство в сім`ї складають за умисні дії психологічного та фізичного характеру, що полягали у висловлюванні нецензурною лайкою, штовханині, погрозах фізичного насильства тощо.
В рідкісних випадках штрафи можна зустріти навіть за фізичне насильство - ляпаси та спробу душити людину.
Практично у всіх випадках протоколи складаються на чоловіків, які своїми діями ображали дружин або співмешканок або матерів, а іноді - батька, діда чи брата.
Нерідко домашнє насильство вчиняється у стані алкогольного сп’яніння.
В трьох випадках суди штрафували жінок, які ображали своїх матерей. Ось цитата з постанови суду щодо одного з таких випадків.
“Вона, повернувшись додому в стані алкогольного сп`яніння, ображала свою матір нецензурною лексикою та погрожувала їй, так як остання зробила зауваження щодо пізнього її повернення та необхідності допомоги по господарству в вечірню пору, про що щиро розкаялася”, - йдеться у постанові суду.
Ще в одному випадку на жінку склали протокол за насильство щодо свекрухи, але оштрафувати не змогли через закінчення строків притягнення до відповідальності.
Лише в одному випадку суд розглядав протокол, в якому звинувачувалася жінка за домашнє насильство над чоловіком. Але суд вирішив, що сварка у подружжя була взаємною, а тому це не є домашнім насильством.
В шести випадках суд призначав покарання у вигляді громадських робіт.
Так, 30 годин громадських робіт суд присудив чоловіку, який погрожував матері.
В суді потерпіла пояснила, що він ніде не працює, постійно вимагаючи у неї гроші, які вона йому періодично дає, однак така можливість в неї є не завжди.
“Син влаштував скандал із цього приводу, під час якого висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, штовхав її та погрожував фізичною розправою, кажучи: «Я можу взяти до тебе ножа!». Також він порізав її одяг у помсту за те, що вона не давала на його вимогу грошей. Іноді він зачиняється у квартирі і не пускає потерпілу до себе додому. Щодо розгляду цієї справи син повідомив їй, що з’являтися до суду він наміру не має. З урахуванням ситуації, що склалася, потерпіла висловила думку про доцільність застосування до сина стягнення у виді громадських робіт”, - йдеться у постанові суду.
Ще Ізяславський районний суд арештував чоловіка на п’ять діб за систематичний психологічний тиск та образи батька. В іншому випадку у Хмельницькому суд встановив, що обвинувачений не лише вчиняв погрози, а й здійснив фізичне насильство щодо свого батька, наніс йому легкі тілесні ушкодження. Але покарання в такому випадку було 680 гривень штрафу.
Читайте також: Загибель 11-річної Софії Чорнобай: Хмельницький апеляційний суд визнав мотоцикліста винуватцем смертельної аварії
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: