ye-logo.v1.2

Більшість українців відчувають себе частиною національного опору окупантам

Суспільство 1317
Відчуття спільного досвіду збереже згуртованість українців
Відчуття спільного досвіду збереже згуртованість українців. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Така думка переважає в усіх регіонах країни.

Чимало політиків і експертів, зокрема за кордоном, відзначають згуртованість українського суспільства. Громадяни намагаються зробити свій внесок у перемогу над ворогом. Що важливо, більшість українців усвідомлюють і відчувають, що таким чином вони є не лише спостерігачами, а частиною національного спротиву російським окупантам. Про це свідчить дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

За інформацією КМІС, низка досліджень засвідчують, що після 24 лютого абсолютна більшість українців тій чи іншій формі долучені до боротьби з агресором. Це свідчить, що впродовж цього періоду російсько-українська війна дійсно стала всенародною. Водночас важливо розуміти, чи самі ж громадяни відчувають себе частиною цього оперу ворогові.

Нещодавно проведене опитування показало, що 60% респондентів дійсно відчувають себе частиною опору. Ще 32% людей хоча б частково вважають себе долученими до спротиву. Лише чотири відсотки опитаних дотримуються протилежної думки. Вони не відчувають себе частиною загальнонаціонального опору окупантам.

60% респондентів дійсно відчувають себе частиною опору, а 32% — частково. Інфографіка: КМІС

60% респондентів дійсно відчувають себе частиною опору, а 32% — частково. Інфографіка: КМІС

Зі західних областей до східних з 68% до 48% знижується частка тих, хто відчуває себе частиною національного опору. Це відбувається через зростання кількості людей, які думають, що лише частково залучені у цьому процесі. Таким чином у всіх регіонах України більшість громадян відчувають себе частиною спротиву.

Важливо, що в усіх регіонах відсоток людей, які не відчувають себе частиною опору, — досить низький. Інфографіка: КМІС

Важливо, що в усіх регіонах відсоток людей, які не відчувають себе частиною опору, — досить низький. Інфографіка: КМІС

«Важливо, що більшість українців на суб’єктивному рівні відчувають себе не просто спостерігачами за подіями, а справжніми учасниками національного опору. Цей спільний досвід зараз уже є та далі буде суспільним «клеєм» для збереження згуртованості. Це стане продовженням формування громадянської політичної нації», — прокоментував результати дослідження заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Довідково. Опитування Київського міжнародного інституту соціології проходило впродовж 21-23 жовтня в усіх частинах країни, крім тимчасово окупованих. За цей час представники КМІС поцікавилися думкою тисячі повнолітніх громадян різних соціальних і вікових груп.

Читайте також: Роздають WI-FI та заряджають телефони: як працює мобільний Пункт незламності у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую