ye-logo.v1.2

Опори ламалися як сірники: в Хмельницькобленерго розповіли про ліквідацію наслідків ожеледі

Суспільство 2403
Місцями товщина криги на дротах сягала 10-15 сантиметрів
Місцями товщина криги на дротах сягала 10-15 сантиметрів. Фото: АТ «Хмельницькобленерго»

Востаннє ожеледь подібних масштабів спіткала Хмельниччину понад двадцять років тому.

На Хмельниччині енергетики продовжують долати наслідки ожеледі, через яку без електропостачання залишилося близько 400 населених пунктів області. Більшість ліній енергетикам вже вдалося відновити. Деталі розповів технічний директор АТ «Хмельницькобленерго» Олексій Філіпчук.

За його словами, востаннє стихія подібних масштабів спіткала нашу область у 2000 році. Впродовж з минулої п’ятниці, 13 січня, протягом кількох днів на лініях електропередач утворився товстий шар ожеледі. Місцями товщина криги сягала 10-15 сантиметрів. Як наслідок, почали руйнуватися лінії електропередач.

«Ламалися металеві траверси, пошкоджувалися ізолятори, дроти падали цілими ділянками мережі. Надалі під власною вагою фактично як сірники ламалися та падали залізобетонні стовпи. Загалом було зруйновано понад 150 опор», — зазначив Олексій Філіпчук.

Найбільше від ожеледі постраждали Деражнянська, Ярмолинецька, Дунаєвецька, Волочиська, Хмельницька, Новоушицька, Віньковецька громади… Найважча ситуація спостерігалася у понеділок. Тоді без електропостачання залишилися близько 400 населених пунктів.

«Станом на зараз в нас залишається близько 90 ліній, які нам потрібно відновити. Ми вже четверту добу працюємо цілодобово. До цих робіт також залучаються представники ДСНС і громад», — розповів технічний директор АТ «Хмельницькобленерго».

Нагадаємо, 18 січня на Хмельниччині від електропостачання відключають по дві черги одночасно. Однак вночі планують відключати по одній черзі. Якщо ж рівень споживання електроенергії буде в межах дозволеної величини, тоді взагалі не вимикатимуть світло.

Читайте також: У Хмельницькому облаштують місця для купання на Водохреще

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую