ye-logo.v1.2

На Хмельницькій АЕС побудують нові енергоблоки за американською технологією

Суспільство 1743
На строки будівництва може вплинути перебіг воєнних дій
На строки будівництва може вплинути перебіг воєнних дій. Фото: ілюстративне з архіву

Орієнтовний термін завершення будівництва та запуску енергоблоків – 2032 рік.

Кабмін ухвалив рішення про початок будівництва 2 енергоблоків АР1000 американської компанії Westinghouse на ХАЕС. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на главу Міненерго Германа Галущенка.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо початку будівництва двох енергоблоків АР 1000 за технологією американської компанії Westinghouse на майданчику Хмельницької АЕС, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

«Цим ми остаточно відмовляємося від російських атомних технологій у своїй атомній енергетиці», - цитує видання міністра на брифінгу, який відбувся в Києві 20 січня.

За його словами, вже зараз буде розпочато розроблення техніко-економічного обґрунтування будівництва блоків, запущено процедуру сертифікації технології в Україні та ухвалення закону, необхідного для реалізації проєкту.
Міністр зазначив, що джерелом фінансування стануть кошти НАЕК «Енергоатом», а також кредитні кошти, які отримає американська компанія.

Галущенко підтвердив раніше озвучену суму будівництва одного подібного енергоблоку в 5 мільярдів доларів, зазначивши, що обидва блоки споруджуватимуть паралельно, оскільки це економічно вигідніше. За його прогнозами, будівництво може бути завершено орієнтовно у 2032 році.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую