ye-logo.v1.2

На Хмельниччині діятиме заборона на вилов щуки

Суспільство 1777
В Україні діятиме окрема заборона на вилов щуки
В Україні діятиме окрема заборона на вилов щуки. Фото: Pixabay.com

В Україні вперше застосовують таку окрему заборону.

З 15 лютого по 31 березня на Хмельниччині та в Україні загалом на всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування (вилов) щуки на період нересту. Про це інформує Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Таку окрему заборону передбачають нові Правила любительського і спортивного рибальства. Вона в Україні діятиме вперше. Її застосовують для успішного відновлення популяцій цінного виду прісноводних хижаків – щуки.

«Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів.

З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову», – зазначають у відомстві.

Читайте також: У Хмельницькому районі двоє рибалок провалилися під лід: один загинув

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую