Гаряча тема:
- Війна
8 березня може перестати бути вихідним: як за це проголосувати в Дії

Нардепи планують оновити список святкових і неробочих днів.
У Верховній Раді зареєстровано одразу чотири альтернативні законопроєкти, які пропонують змінити перелік святкових і неробочих днів. Деякі передбачають виключення з них 8 березня, 1 і 9 травня, на заміну яким будуть запроваджені інші свята. Інші — залишити їх, але перейменувати. Щоб визначитися з цим питанням, представники держаної влади вирішили дізнатися думку громадян. Почали з 8 березня. Відповідне опитування вже стартувало у застосунку «Дія».
Як пояснила народна депутатка Марина Бардіна, останніми тижнями у медіа й соцмережах активно говорять про 8 березня. Здебільшого в Україні цей день відзначають як свято жіночності та краси, але насправді історія свята інша. У 1977 році Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про Міжнародний день захисту прав жінок. Цей день присвячений боротьбі за рівність жінок і чоловіків.
«У більшості країн 8 березня є робочим днем, а у пострадянських — офіційним вихідним. Давайте вирішимо разом, що робити з 8 березня: залишити вихідним чи зробити робочим днем», — Марина Бардіна.
Як вирішити долю 8 березня у «Дії»
На час написання матеріалу свою думку вже висловило понад півтора мільйона українців. Це опитування триватиме до 6 березня.
Щоб проголосувати, спершу потрібно авторизуватися у застосунку «Дія». Далі в меню «Послуги» слід натиснути пункт «Опитування». Там запропоновано обрати один з трьох варіантів:
1) цей день має бути робочим;
2) залишаємо вихідним;
3) не можу визначитися.
Старі додаткові вихідні можуть зникнути, а нові з’явитися: що пропонують законотворці
Перший законопроєкт №9009 пропонує провести повну декомунізацію та дерусифікацію списку святкових і неробочих днів. Згідно з ним, варто прибрати:
- 8 березня — Міжнародний жіночий день;
- 1 травня — День праці та 9 травня;
- 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).
Натомість автори цього законопроєкту пропонують запровадити три нові святкові та неробочі дні:
- 25 лютого — День української жінки (День українки) у День народження Лесі Українки;
- 9 березня — Шевченків день, тобто День народження Тараса Шевченка;
- друга неділя травня — День матері.
Другий альтернативний законопроєкт №9009-1 пропонує залишити 8 березня неробочим днем. Однак його можуть перейменувати з Міжнародного жіночого дня на Міжнародний день захисту прав жінок. Крім того, неробочим днем замість 9 травня може стати 8 травня, тобто День пам’яті та примирення.
Третій альтернативний законопроєкт №9009-2 просто пропонує виключити 8 березня зі списку святкових і неробочих днів.
Найбільш неоднозначні пропозиції пропонує четвертий альтернативний законопроєкт №9009-3. Його авторка Галина Третякова вважає за потрібне запровадити такі нові святкові неробочі дні:
- 8 березня — День весни;
- 1 травня — День подяки праці;
- 06 червня — День цвітіння української вишні;
- 21 вересня — День миру;
- 10 листопада — День поваги до віку.
Крім того, вона хоче святкувати вихідні 9 травня, 7 січня (Різдво за Юліанським календарем) і Трійцю. Натомість неробочим днем має бути 25 грудня (Різдво за Григоріанським календарем).
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: