Гаряча тема:
- Війна
Про пілатес, віру у добро і людяність

Улюблена справа допомогла мешканці Херсона Ларисі Максименко-Ріцик виринути з безодні відчаю, у якій перебувала після евакуації з рідного міста.
Сьогодні жінка проводить заняття з пілатесу для вимушених переселенців та місцевих мешканців у Чутовому на Полтавщині.
«Пригнічення не відчувалося, доки готувалися до виїзду, — розповідає Лариса. — Потім — хвилювання і страхи під час дороги. А уже коли на нашій території на кожному блокпосту водій казав, що везе біженців з Херсону, мене накрило жахливе усвідомлення того, що я залишилася без нічого — житла, засобів для існування...»
Поїздка була важкою і небезпечною. Їхали разом з трьома дітьми. Забрали і собаку з котом. Понервували, коли окупанти біля мосту розвернули колону назад, сказавши, що він замінований. «Добре, що наш водій не повернувся, а заїхав у сусіднє село. Там ми чекали сім годин на розвиток подій, - каже жінка. - Росіянам потрібно було підвозити боєприпаси, й вони пустили свою колону по мосту. Тож і ми пізніше — слідом».
Переночували з донькою на Миколаївщині, а далі попрямували до Чутового, куди Ларису уже давно кликали друзі. «Спочатку три тижні жили з донькою в одному з дитячих закладів. Потім знайшли квартиру. Взагалі психологічний стан був досить пригнічений, тому вирішила зайнятися тим, що найкраще умію, щоб бути корисною людям», - зізнається вимушена переселенка.
Адаптуватися до ситуації допомогло жінці і те, що вона уже одного разу радикально змінювала своє життя. Першою її професією була швейна справа. Але так склалося, що потрібно було знаходити іншу нішу в житті. «З дитинства я займалася спортом, — продовжує Лариса. — Тож коли мені запропонували пройти відповідні курси і працювати у спортклубі, погодилася. Закінчила Херсонський державний університет за спеціальністю «Здоров’я людини». Не раз проходила курси підвищення кваліфікації для медпрацівників. Навчилася робити масаж. Спочатку була фітнес-тренером, потім поступово перейшла на пілатес. Працювала у чотирьох спортивних клубах Херсона».
У Чутовому поки що немає такого закладу для оздоровлення. Тож Лариса почала, як кажуть, з малого. Під час відвідин будинку дитячої та юнацької творчості познайомилася з матерями-переселенкам, які чекали на своїх дітей, доки ті займалися хореографією. Запропонувала їм цей час витратити на оздоровчу гімнастику для себе. «Спочатку одна погодилася, потім — шестеро, на третє тренування прийшло десятеро. Пізніше долучилися місцеві мешканки. Нам дозволили займатися у будинку дитячої та юнацької творчості. Два тижні тренувалися там. А потім заборонили, зазначили, що це дитячий заклад, тому дорослі не можуть там займатися», — розповідає херсонка.
Зізнається, що знайти приміщення для тренувань у Чутовому важко. Тож теплої і погожої днини проводила заняття на стадіоні «Колос». Але дощова погода ставала на заваді. Згодом через друзів домовилися тренуватися у негоду в спортзалі КСК «Либідь». Заняття Лариса проводить безкоштовно. «Я сама переселенка, тому чудово розумію інших переселенців, у яких немає доходів. У мене був момент, коли взагалі грошей не мала і чекала на гуманітарку, щоб хоч якихось продуктів взяти. Тож і надалі проводитиму заняття безкоштовно».
Жінка наголошує, що пілатес — це не лише фізичні вправи зі зміцнення м’язів, корекції фігури задля оздоровлення та профілактики різних захворювань, а й колосальний обмін енергією, емоціями. Це — передусім спілкування і позив, що, на її думку, дуже важливо нині для українців. «Із тренування усі йдуть задоволені, адже починають працювати внутрішні органи, надниркові залози активно виробляють ендорфіни — гормони радості. Таким чином у пілатесі робиться акцент на взаємодію тіла і розуму. Після тренування жінки почуваються краще не лише фізично, а й морально».
Лариса не полишає і своїх херсонських підопічних: у Фейсбуці проводить тренування і для них. Для неї це — зв’язок із маленькою батьківщиною, а для них — можливість під час тренувань знову об’єднатися, бо ж деякі виїхали за кордон.
Нині війна змінила наше життя до невпізнанності. Тож, можливо, і нам варто змінюватися, адже сьогодні, як ніколи, на часі — людяність, чуйність і співпереживання.
Оксана ЧЕРКАС, газета «Сільські новини», Полтавська область.
Матеріал надрукований у рамках проєкту «Підтримка місцевих (районних, міськрайонних, міських, обласних), всеукраїнських газет та поширення важливої інформації» за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: