ye-logo.v1.2

Хмельницькій єпархії УПЦ (мп) призначили нового керуючого: що про нього відомо

Суспільство 9718
Новим керівником Хмельницької єпархії став архієпископ Віктор, який до цього був вікарієм Київської Митрополії УПЦ (мп)
Новим керівником Хмельницької єпархії став архієпископ Віктор, який до цього був вікарієм Київської Митрополії УПЦ (мп). Фото: instagram.com/victor_kotsaba

Митрополита Антонія, який керував Хмельницької єпархією УПЦ (мп) майже 30 років і заявив про готовність перейти до Православної церкви України, звільнили.

Учора, 3 квітня, під час засідання синоду УПЦ (мп), яке відбувалося в дистанційному режимі, звільнили митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія від керування Хмельницькою єпархією. Про це повідомив інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (мп).

Сталося це на наступний день після того, як під стінами Свято-Покровського собору в Хмельницькому, де побили військового, декілька тисяч людей підтримали перехід храму до ПЦУ. Митрополит Антоній віддав ключі від храму ревізійній комісії.

В УПЦ (мп) зазначають, що Антоній звільнений після подання рапорту. А для прийняття рішення Синод збирався у дистанційному режимі.

«У відповідь на рапорт Священний Синод звільнив Преосвященного митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія від керування Хмельницькою єпархією та почислив його на спокій», – йдеться у повідомленні.

Новим керівником Хмельницькою єпархією став архієпископ Віктор, який до цього був вікарієм Київської Митрополії.

Громада підтримала перехід Свято-Покровського собору в Хмельницькому до ПЦУ. Фото: з архіву

Додамо, що коментуючи інцидент з побиттям військового, митрополит Антоній висловив готовність перейти до ПЦУ. Про це ієрарх сказав у коментарі ТСН. У відео коментар митрополита з 2 хвилини 30 секунд.

«Думали залишитися в ПЦУ, попроситити, щоб якось з ними. Я то готовий, я сам перейду, заберу свої речі, але ж вони (священники мп – ред.) мовчать, вони потікали, я їх шукаю, давайте з вами вирішимо. Я один залишився, заручник», – цитує митрополита ТСН.

Що відомо про митрополита Антонія

Митрополита Антонія Фіалка (Василь Фіалко) називають одним з найстаріших єпископів московського патріархату в Україні. Родом він з Київщини, народився 1946 року. Навчався в Київському будівельному технікумі, а пізніше закінчив Московську духовну семінарію та Московську духовну академію. У 1979-у був пострижений у чернецтво з ім'ям Антоній.

Антоній Фіалко також був причетний до створення Української автокефальної православної церкви, оскільки був висвяченим в єпископа Хмельницького та Кам’янець-Подільського в 1991 році патріархом УАПЦ Мстиславом. Проте вже наступного року він повернувся до московського патріархату.

Митрополита Антонія Фіалка (Василь Фіалко) називають одним з найстаріших єпископів московського патріархату в Україні. Фото: facebook.com/khmeparhiya

22 червня 1993 року владику Антонія призначено єпископом Хмельницьким і Шепетівським УПЦ. У 2000 році возведено у сан архієпископа. 31 березня 2007 року - у сан митрополита.

Що відомо про архієпископа Віктора, нового керуючого Хмельницькою єпархією УПЦ (мп)

Архієпископ Віктор (в миру Володимир Дмитрович Коцаба), призначений керуючим Хмельницькою єпархією УПЦ (мп), народився на Івано-Франківщині. Після закінчення школи вступив до Київської духовної семінарії, а потім до академії. Має вищу юридичну освіту. У 2012-му році був призначений головою адміністративного апарату Київської митрополії УПЦ (мп) в Україні, а в 2017-му році був обраний єпископом Баришівським.

Новим керівником Хмельницькою єпархією став архієпископ Віктор, який до цього був вікарієм Київської Митрополії УПЦ (мп). Фото: іnstagram.com/victor_kotsaba

Як пише видання «Слідство інфо», Владика Віктор представляє позицію РПЦ в Україні перед міжнародними організаціями. Зокрема, у лютому 2020-го року він надіслав листа представникам Європейського парламенту, у якому заявив про «утиски та гоніння» церкви з боку української влади. Також владика неодноразово звинувачував представників інших церков у тому, що вони нібито захоплюють храми РПЦ в Україні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую