ye-logo.v1.2

Ревізії у церквах моспатріархату Хмельницького: що знаходять

Суспільство 2959
Кілька днів тому хмельничани проголосували за перехід церкви на Гречанах до ПЦУ
Кілька днів тому хмельничани проголосували за перехід церкви на Гречанах до ПЦУ. Фото: з архіву

Хмельничани фіксують докази антиукраїнської діяльності служителів московського патріархату.

У Хмельницькому перевіряють храми московського патріархату, які мають перейти до ПЦУ. Після ревізії Свято-Покровського собору в центрі міста, де знайшли бібліотеку з антиукраїнською літературою, ревізійна комісія провела перевірку церкви Казанської ікони Божої матері, що у мікрорайоні Гречани.

Як повідомив міський депутат Віталій Підгайчук, у цьому храмі теж було знайдено проросійську літературу з пропагандою руського міра та іншими агітаційно-пропагандистськими матеріалами. Кілька прикладів:

  • Книги: «Зверь НАТО, Євросоюз», «Похищениє руси», «православная россия - возрождєніє»(г. дзержинський) тощо.
  • Листівки: «Послєдняя бітва», «Прийняття гендерних законів вважаємо неприпустимим в Україні, оскільки гендерна політика - це скрита політика гомосексуалізація української нації» тощо.
  • Інші матеріали з тезами: «Киев без великой россии и в отдельности от россии немыслим ни в каком и ни в коем случае», «Украина, в которой половина граждан говорит и думает по-русски».

«Ці всі брошури і книжки ксенофобського й ненависницького змісту з образливими вигадками лише є підтвердженням того, що їх мета знищення нас як нації. Те, що вони не змогли зробити цими книгами, вони почали робити розпочавши російсько-українську війну, - пише обранець. - Як бачимо, раніше виявлена література в соборі так і тут – це системність підривної антиукраїнської діяльності. Часто навіть не через призму «вєри істінной, православной».

Нагадаємо, 4 квітня в мікрорайоні Гречани місцеві мешканці під час загальних зборів проголосували за переведення церкви Казанської ікони Божої матері московського патріархату до Православної церкви України.

Під час зборів активісти провели перемовини зі священниками московського патріархату, однак останні відмовилися віддавати ключі від храму.

Передувала тому подія, яка відбулася 2 квітня в Свято-Покровському соборі, коли служителі московського патріархату побили війського. Під вечір храму зібралися сотні людей, щоб стати на захист військового та почути вибачення за інцидент. Під час багатолюдного зібрання присутні проголосували за перехід до ПЦУ. Того ж вечора в соборі зазвучала молитва українською мовою.

Вже 5 квітня у Хмельницькому місцеві активісти прийшли до храму Різдва Богородиці після того як побачили, що з приміщень церкви служителі виносять речі. Без сутичок і штовханини на території храму не обійшлося. До події залучили правоохоронців.

На вечір до церкви прийшли сотні хмельничан, щоб проголосувати за перехід цього храму до Православної церкви України. Натомість на території храму замкнулися прихожани та священники московського патріархату і співали пісні російською мовою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую