ye-logo.v1.2

У селі не залишилося жодного собаки – про вибухи, евакуацію та відновлення Чорноострівської громади

Суспільство 23893
Місцеві мешканці масово публікують фотографії собак, яких розшукують
Місцеві мешканці масово публікують фотографії собак, яких розшукують. Фото: з фейсбука

Бригади людей з різних частин області допомагають відбудовувати зруйновані оселі.

Внаслідок ворожої атаки Хмельниччини 13 травня в епіцентрі лиха опинилася Чорноострівська громада. Найбільше постраждало село Грузевиця. Як розповів сьогодні, 15 травня, під час брифінгу голова Чорноострівської громади Михайло Дзісь, у селі пошкоджено близько шести сотень житлових будівель. Того дня на шкільних автобусах евакуювали 90 мешканців села, ще частина людей покинула домівки своїм транспортом. Нині майже всі місцеві мешканці повернулися додому.

«Важко було в перший день – в селі не залишилося жодного собаки. Коли були вибухи – був гавкіт. А потім село стало тихе. Тепер ті собаки потрохи сходяться, деяких досі немає», - говорить очільник громади.

У громаді тривають відновлювальні роботи. У перший день волонтери приїхали з плівкою, допомагали закривати вікна, накривати дахи. Зараз теж працюють бригади з різних районів області. Сьогодні приїхали на допомогу близько півтори сотні людей з Летичева, Волочиська, команда прикордонників. Відремонтувавши одну будівлю, бригади переходять до наступної.

«Майже вчасно підвозиться шифер, але його не вистачає. Більше тисячі листів шиферу надали людям. Попередні оцінки не актуальні. Об’єми роботи і потреба матеріалів виявилися більші, ніж ми вважали спочатку. З Києва міжнародна організація везе нам 5 тисяч листків шиферу. Якщо вони його привезуть, то ми впораємося з його потребою, - зазначає Михайло Дзісь. - Сьогодні відбулася сесія селищної ради. Ми внесли зміну в програму піклування, де закладені кошти на матеріальну допомогу людям. Виділили 5 мільйонів гривень на допомогу тим, хто до нас буде звертатися».

Багато будинків ще потребують ремонту.

Комісії продовжують обстежувати пошкоджені будівлі, оформляють акти, допомагають місцевим подати заявку на послугу «єВідновлення».

Нагадаємо, 13 травня на Хмельниччині сталася серія вибухів. Ворожі дрони влучили в один з об’єктів інфраструктури Хмельницького району. Внаслідок атаки постраждали дві громади – Чорноострівська і Хмельницька. Поранено близько 30 людей.

В обласному центрі та навколишніх селах вибуховою хвилею пошкоджені сотні будинків, установ, організацій. Як розповів Олександр Симчишин, збитки вимірюються тисячами об’єктів. Він заявив, що це найбільші пошкодження в громаді з початку повномасштабної війни.

Детальніше, як отримати допомогу хмельничанам, помешкання яких постраждало від вибухів, читайте за посиланням.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую