ye-logo.v1.2

На Хмельниччині зрізали понад 2 тисячі дерев — збитки перевищують 70 мільйонів

Суспільство 7920
Матеріали справи передали правоохоронцям
Матеріали справи передали правоохоронцям. Фото: Держекоінспекції у Хмельницькій області

Таким чином приватне підприємство розчистило прибережну смугу річки Збруч.

На території Сатанівської громади екологи зафіксували масову незаконну рубку дерев. Приватне підприємство «Спорт-Прогрес» на замовлення селищної ради мало розчистити прибережну смугу річки Збруч. В результаті було зрізано понад дві тисячі дерев. Збитки завдані довкіллю оцінюють у більш як 70 мільйонів гривень. Про це повідомили представники Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Державні інспектори встановили, що ПП «Спорт-Прогрес» займалося капітальним ремонтом заплави Збруча. Йдеться про відновлення і підтримку сприятливого стану річки та влаштування рекреаційних зон.

«На підставі актів, виданих Сатанівською селищною радою, підприємство мало видалити 922 дерева різних порід. Однак насправді воно незаконно зрізало понад дві тисячі дерев. Причому видалення всіх зелених насаджень було проведено за відсутності дозволу та ліміту на спеціальне використання природних ресурсів», — зазначили в Держекоінспекції.

Крім того, зрізані дерева належали до охоронної зони парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Сатанівська перлина». Вона своєю чергою належить до території Національного природного парку «Подільські Товтри».

Фото: Держекоінспекції у Хмельницькій області

Фото: Держекоінспекції у Хмельницькій області

Попередньо завдані державі збитки сягають 70 мільйонів 163 тисяч 137 гривень. Матеріали цієї справи інспектори вже передали правоохоронцям для встановлення винуватців та стягнення збитків.

Нагадаємо, торік Сатанівська селищна рада оголосила торги на покращення санітарного стану ріки Збруч. Згідно з проєктною документацією, річище Збруча довжиною 2,9 кілометра заросло деревами та чагарниками. Це затримує пропуск весняних повеней і літніх паводків, а також спричиняє підтоплення прилеглих територій. Тому в Сатанові через раптові підйоми рівня води у річці й виходу її на заплаву трапляються підтоплення. Це створює проблеми для відпочинку та проживання людей.

Згідно з порталом «Прозоро», тендер виграло приватне підприємство «Спорт-Прогрес». За свої послуги воно запропонувало 31 мільйон 250 тисяч гривень. Це на 292 тисяч 678 гривень менше, ніж його єдиний конкурент — товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс».

Як зазначено в аналітичній системі «YouControl», ПП «Спорт-Прогрес» зареєстроване у Хмельницькому. Його засновником і кінцевим бенефіціарним власником вказаний Сампір Володимир Дмитрович, а керівником — Жвалюк Вадим Віталійович.

Довідково. За інформацією Держекоінспекції, для притягнення кримінальної відповідальності особи потрібно, щоб її діями було завдано шкоду, яка перевищує 1 мільйон 921 тисячу гривень (істотна шкода) або 4 мільйони 802 тисяч 500 гривень (тяжкі наслідки). Також буде достатньо проводити незаконні рубки в межах природно-заповідного фонду. Наприклад, на території Національного парку «Подільські Товтри».

Стаття 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) передбачає різні види покарань. Найсуворіше загрожуватиме особі, яка своїми діями вчинила тяжкі наслідки. За це можна потрапити у в’язницю на термін від п’яти до семи років.

Читайте також: У Хмельницькому визначать прибережну захисну зону річки Південний Буг

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую