ye-logo.v1.2

Від Залужного до власного портрету: як надрукувати свою марку в Хмельницькому

Суспільство 3248
У наш час поштова марка стала дієвим інструментом для наближення Перемоги
У наш час поштова марка стала дієвим інструментом для наближення Перемоги. Фото: автора

Власні марки є дійсними і їх можна використовуватися за цільовим призначенням.

Чи знали ви, що практично кожен може надрукувати свою власну марку? Як виявилося, - так, можна. До речі, персоніфіковану поштову марку у світі почали друкувати на початку 2000-х років, а ідея цього проєкту виникла в Австралії.

В Україні ж марку з персональним дизайном почали друкувати з 2007-го. Власні марки з унікальним дизайном створювалися під професійні чи державні свята. На них наносили свої логотипи різноманітні компанії: власні марки в парі з конвертами та листівками були гарним інструментом для творення і популяризації власного бренду чи продукції. Що нині друкують на персоніфікованих марках, як це можна зробити у Хмельницькому та чим, власне, цікавий проєкт «Власна марка» - розповіла Наталя Усатюк, начальник відділу поштових послуг Хмельницької філії акціонерного товариства «Укрпошта».

І культурна спадщина, і дієвий інструмент для наближення Перемоги

З початком повномасштабної війни українська марка зайняла свою позицію у боротьбі проти російського агресора.

Відомо, що поштові марки є важливою складовою культурної та історичної спадщини будь-якої країни. Малюнки на поштівках розповідають про історичні події, національну спадщину та досягнення видатних українців. Це в повній мірі стосується й України та в тяжкий воєнний час сприяє збереженню та популяризації її культурних та історичних цінностей в усьому світі. А також підтримує бойовий дух кожного українця.

Першу марку в умовах воєнного стану Укрпошта випустила 12 квітня 2022 року. На ній був зображений «славетний» російський корабель. З іншого боку, марки тепер не тільки про «суто український патріотизм у малюнках», а також про надходження коштів від їх реалізації, які спрямовуються на підтримку економіки країни та вкладаються у засоби боротьби з ворогом.

«Такий вихід на новий рівень – дуже цінне надбання, - говорить Наталя Усатюк, начальник відділу поштових послуг у Хмельницькому. - Ми популяризуємо українську марку серед світових філателістів. А проєкт «Власна марка» зараз набуває нового дихання і стає актуальним проєктом для кожного. Наприклад, зараз до України та і в нашу область зокрема, приїжджає велика кількість міжнародних партнерів та наших друзів. Дарувати їм на згадку ексклюзивні марки дуже класно».

У Хмельницькому проєктом "Власна марка" керує Наталія Усатюк: формує замовлення та за необхідності допомагає у створенні макетів майбутніх аркушів

За словами Наталії Василівни, за минулий рік значно збільшилася кількість філателістів та поціновувачів марок. Люди купують їх для себе особисто чи на подарунок, відправляють закордон. Лідери по запитах – марки на військову тематику. Як офіційні від Укрпошти, так і надруковані за власними макетами невеликими накладами.

Що і як можна друкувати?

На поштових листах проєкту «Власна марка» можна друкувати все, що забажає ваша фантазія. Але це правило діє тільки в тому випадку, коли ви є єдиним власником (автором) зображення або малюнку, який хочете бачити на своїй марці.

Якщо малюнок ваш і додатковий дозвіл на його використання не потрібен, тоді ви приходите в будь-яке відділення Укрпошти у своєму місті та приносите і собою зображення на електронному носії. Далі заповнюєте заяву на отримання послуги «Власна марка» і чекаєте на неї впродовж п’яти робочих днів. На сайті можна зробити замовлення через онлайн сервіс, - виготовляти марку будуть впродовж трьох робочих днів. За однин аркуш з шістьма марками ви заплатите 300 гривень. До замовлення також доступні аркуші у 9 та 28 одиниць. Такі марки є дійсними і можуть використовуватися за цільовим призначенням.

До замовлення ви можете додати власно створений макет. Також розробити його вам безпосередньо можуть допомогти в Укрпошті. Для цього ви тільки залишаєте необхідні фотоматеріали, а вже на дільниці «Власної марки» у Львові спеціалісти «розкладають» ваші зображення на купоні. Після цього макет з вами погоджують та вносять зміни, якщо вони необхідні.

Аркуш із 9 марок з персональним дизайном, виконаний на замовлення для однієї з бригад ССО

За словами Наталії Усатюк, раніше власні марки макетували і друкували безпосередньо в Хмельницькому на власній дільниці. Але зараз всі замовлення на їх виготовлення відправляють у Львів та Київ. Замовлення з Хмельницького друкують у Львові. Тому, якщо ви плануєте отримати власну марку до конкретної дати, враховуйте ці моменти: «сьогодні на сьогодні» не вийде, розповідають поштовики.

Перед тим, як нести зображення або макет на друк, варто знати, що точно вам в Укрпошті не дозволять надрукувати на аркуші. Отже, забороняється наносити висловлювання або зображення:

  • політичного характеру;
  • які суперечать етичним нормам та законодавству України;
  • які несуть потенційну загрозу державному суверенітету та територіальній цілісності держави;
  • які порушують авторські права третіх осіб.

Це подарунковий аркуш, який був надрукований місцевими поціновувачами проєкту «Власна марка». Лист містить 9 марок та користується чималим попитом серед філателістів міста. Останнім часом замовлення на нього зростають

Авторські права. Якщо малюнок не ваша інтелектуальна власність, при замовленні вам необхідно додати документ, який підтверджує згоду автора на  друк. Важливо, якщо ви хочете розмістити на купоні зображення іншої людини, то саме ви повинні попіклуватися про взяття дозволу на це. Укрпошта брати такі дозволи за вас не буде.

Як розповідає начальник відділу поштових послуг Хмельницького Наталя Усатюк, друк світлин політичних та громадських діячів без їх особистого дозволу також неможливий.

«Наприклад, зараз дуже всі хочуть на марках друкувати Головнокомандувача Валерія Залужного, але без його дозволю це зробити неможливо. Проте, був у нас випадок за цей час, коли дійсно він особисто дав дозвіл на друк марки з собою та погоджував надіслані йому макети».

Як львів’янин робив «Власну марку» з Генералом Перемоги

«Козацька пошта» - авторський проєкт Андрія Пилюха. Запрацював він у Львові з 2012 року. І з того часу пан Андрій створює унікальну поштову продукцію з персональним дизайном та задумом.

Презентацію маркового блоку власної марки «Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний» та її погашення відбулося 3 квітня цього року безпосередньо в кабінеті Генерала Перемоги.

Погодження макету та особистий дозвіл на друк маркового блоку  від Валерія Залужного очікували майже місяць, описує весь процес від ідеї до її реалізації Андрій Пилюх. Фото: з соцмереж проєкту "Козацька пошта"

«Дуже важко було тримати інтригу. Згоду на друк блоку Валерій Залужний дав разом з підписом на конверті, внісши свої корективи в попередній макет. Для можливості почати випуск цих блоків Укрпошті потрібно було надати дозвіл від Залужного бланку певної форми. Крутити голову декілька раз Головнокомандувачу ЗСУ в напружений час бойових з «якимись марками» якось «не дуже пасує», тому були виготовлені сигнальні екземпляри і відправлені Генералу разом з дозвільними документами», - написав Андрій Пилюх на сторінці проєкту «Козацька пошта».

На центральній марці емблема Генштабу витиснута золотою фольгою, наклад буклетів становить 1000 примірників

До речі, один блок марки та конверт із автографом Валерія Залужного був виставлений на благочинному аукціоні, що проходив у Львівській опері. Комплект був проданий за 210 тисяч гривень, а всі кошти віддали на придбання дронів для бійців.

Читайте також: У Хмельницькому на п’ять днів перекриють вулицю у центрі міста

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую