ye-logo.v1.2

Зменшити державне замовлення та підвищити вступні бали

Суспільство 3347
Фото: Коновальчук Максим Іванович, Бакун Оксана Валеріанівна

Міністерство освіти України оприлюднило проект нових правил прийому до вузів

У міністерстві запевняють, що особливих змін, порівняно з минулим роком, не планується. Так само, як і торік, до уваги при вступі братимуть середній бал атестата та результати зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти. Що стосується додаткових балів, то переможці всеукраїнських олімпіад отримають їх лише тоді, якщо будуть подавати документи на профільну спеціальність. Так, як і минулого року, подавати документи можна буде одночасно в п'ять вузів на три спеціальності у кожному, тобто у абітурієнтів буде аж 15 варіантів для вступу.
Одне з цьогорічних запропонованих нововведень стосується мінімальних балів, які потрібно набрати на ЗНО, щоб подати документи до вузу. Досі це було 124 бали. Є пропозиції підняти цю планку до 162 балів з профільного предмета, інша пропозиція – встановити мінімальний бал на рівні 140. За статистикою, більше 124 балів набирають до 75 відсотків абітурієнтів. Ще одна пропозиція – скоротити кількість бюджетників. Цього року на сто випускників припадало 55 бюджетних місць. Однак, на інженерні спеціальності та пов'язані з комп'ютерними технологіями держзамовлення планують збільшити. А от держнабір юристів, економістів та менеджерів, швидше за все, зменшиться.
Текс проекту можна знайти на офіційному сайті Міністерства освіти та науки України (www.mon.gov.ua) в рубриці “Громадське обговорення”.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую