Гаряча тема:
- Війна
Реабілітаційний центр у Головчинцях: що там буде та коли відкриють, розповіли в міськраді
Про деталі майбутніх робіт, а також про існуючі проблемні моменти сьогодні, 31 жовтня, під час брифінгу розповіли у Хмельницькій міській раді.
Минулого тижня виконком Хмельницької міськради надав дозвіл Хмельницькій міській лікарні на придбання комплексу споруд колишнього табору у Головчинцях. Після купівлі тут планують розпочати роботи з облаштування реабілітаційного центру.
Фактично питанням реабілітації та оздоровленням українських військовослужбовців на Хмельниччині займаються з 2017 року. Саме тоді був відкритий центр «Берег надії», який щороку приймав в поза літній час сім'ї військовослужбовців, а влітку організовував відпочинок для їх дітей.
Як зазначив під час брифінгу Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, після початку повномасштабного вторгнення, попит на такі центри зріс та буде зростати в майбутньому. І мова не тільки про відновлення та відпочинок, а також про повноцінний медично-реабілітаційний напрямок. За час війни спеціалісти з Хмельницького вивчали можливості для реалізації таких закладів на території громади, щоб пришвидшити процес реабілітації українських захисників. Групи медиків та соціальних працівників об'їздили багато місць, вивчаючи специфіку процесів у інших реабілітаційних центрах України.
Першим кроком на цьому шляху було відкриття реабілітаційного відділення у липні цього року у корпусі Хмельницької міської лікарні. Наразі там надають послуги як військовослужбовцям, так і цивільним. Наступний крок – створення повноцінного Центру психічного здоров'я і реабілітації.
«Розглядали ідею створювати центр на базі вже існуючих оздоровчих таборів. Проте від неї ми відмовилися та знайшли колишній табір заводу «Укрелектроапарат». Табір перейде у власність Хмельницької міської лікарні, по-суті, це буде фактично її філія. Як ми зазначали раніше, вартість табору складає 9 мільйонів 200 тисяч гривень, вона виходить з проведення незалежної оцінки», - зазначив Олександр Симчишин.
Об'єкт придбають вже у листопаді, а в бюджет 2024 закладатимуть кошти на проєктно-кошторисну документацію на добудову частини корпусів, а також на необхідний поточний ремонт приміщень. Проте, зазначає міський голова, на будову майбутнього центру планують використовувати не лише кошти з міського бюджету, а залучати до співпраці міжнародних партнерів, донорів та благодійників. Окрім того, вже зараз керівництво заводу «Укрелектроапарат» виявило бажання долучитися до процесу створення майбутнього Центру психічного здоров'я і реабілітації: на половину вартості від свого проданого майна вони за власний кошт закуплять необхідне обладнання.
За словами начальника Управління охорони здоров'я Хмельницької міськради Бориса Ткача, у майбутньому центрі будуть надавати допомогу діючим, пораненим та мобілізованим військовим, а також родинам загиблих воїнів і цивільним. Окрім психологічної, планують проводити комплексну фізичну та медичну реабілітацію.
«Єдина проблема, яку ми зараз бачимо, це проблема по медичній частині – наявність кадрів. Вірніше, їх часткова відсутність: в Україні кількість реабілітологів дефіцит. Якщо ми акцент робимо на психологічному відновленні, то ми будемо потребувати спеціалістів у цій сфері. Частина з них вже є і готові приступити до своїх обов'язків, ще інша – за цей час пройде необхідне навчання і зможе долучитися через деякий час. Проте ми потребуємо спеціалістів по фізичній терапії та ерготерапії. Тому вже зараз запрошуємо до майбутньої співпраці», - розповів Борис Ткач.
Відкрити Центр планують у кінці наступного 2024 року.
Читайте також: Долучаться до відновлення: на Шепетівщину прибули представники світових гуманітарних організацій
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: