ye-logo.v1.2

«2024 рік – рік Перемоги»: у Хмельницькому презентували благодійний календар, кошти з якого спрямують на ЗСУ

Суспільство 1225
Цьогоріч планують реалізувати 12 тисяч таких календарів
Цьогоріч планують реалізувати 12 тисяч таких календарів. Фото: автора

Доєднатися до ініціативи можуть викладачі, діти й батьки у кожному навчальному закладі на Хмельниччині.

Громадська організація «Захист – об'єднання волонтерів» презентували благодійний календар під назвою «2024 рік – рік Перемоги». Завдяки цьому проєкту прагнуть зібрати 900 тисяч на допомогу українським захисникам.

Під час заходу представили три види патріотичних календарів. Серед них настільний та два види настінних. У грудні та січні їх розповсюджуватимуть серед усіх навчальних закладів Хмельницького й області. Отримані кошти спрямують на забезпечення місцевих підрозділів ЗСУ fvp-дронами та станціями «BanderaPower». Запити на це устаткування у «Захисті» отримують регулярно.

«Для наших військових дуже важливо не просто, коли їм закупляють речі. Їм важливо, звідки вони йдуть. Я як ветеранка можу сказати, коли військові дізнаються, що це зроблено освітянами, дітьми, а акція була ініційована батьками, то це для них є додатковим мотиваційним фактором. Тому що вони там стоять за нас і їм дуже важливо відчуття, що їх підтримують та чекають», - зазначила очільниця громадської організації «Захист - об'єднання волонтерів» Катерина Луцик.

Такий вигляд мають настінні календарі. Фото: автора

Такий вигляд має настільний календар. Фото: автора

Волонтери організовують благодійний проєкт спільно з Департаментами освіти та науки Хмельницької міськради та обласної військової адміністрації, а також компанією «Монускрипт» та школою IT STEP. Це вже не перша співпраця волонтерів, бізнесу та органів місцевого самоврядування у такому складі. Минулого року вони ініціювали проєкт з благодійними календарями, які розповсюджували у хмельницьких навчальних закладах. Тоді вдалось акумулювати близько 300 тисяч гривень, які спрямували на шість «старлінків» та дві портативні станції для потреб місцевих військових частин. Інша частина коштів пішла на купівлю автівки для ЗСУ.

Представники громадської організації, бізнесу та місцевого самоврядування організовують таку акцію вже вдруге. Фото: автора

Цього року кінцева ціль збору виросла втричі – до 900 тисяч гривень. Однак, кажуть в організації, якщо люди висловлять бажання задонатити більше за календар (від чого зросте кінцева сума), кількість обладнання для військових також збільшиться.

Загалом цьогоріч планують реалізувати 12 тисяч таких календарів. До акції зможуть доєднатися не тільки школи, а й дитсадки, заклади професійно-технічної освіти та виші. Сума фінансової допомоги є символічною, однак для мети у цілому має велике значення.

«Вартість одного такого календаря складає 50 або 100 гривень, в залежності від того, чи це перекидний, чи настінний. Це, здається, маленький вклад у велику справу, але він визначний для наших військових. Це такий донат, який можна взяти в руки, який нагадуватиме про ваш вклад, від чого буде підніматися настрій… І сподіваємось, що цей рік дійсно стане для нас переможним», - каже виконавча директорка ГО «Захист - об'єднання волонтерів» Леся Стебло.

Акцію з благодійними календарями планують реалізовувати у всіх навчальних закладах Хмельниччини, в тому числі й обласного центру. Фото: автора

Як розповідають в організації, ще однією метою проєкту є формування національно-патріотичної свідомості та відповідальності освітянської та учнівської спільноти Подільського краю. І ця ініціатива серед вчителів та учнів вже має неабиякий попит, зазначають під час презентації.

«Нам дуже приємно, що освітяни доєднані до такого проєкту. У школах нас вже питають, чи буде можливість цього року знову купувати календарі. Це вже перетворилося на нашу традицію: до нового року купувати календар, гроші з якого йдуть на придбання необхідного обладнання нашим захисникам, нашим хлопцям. Для того, щоб вони отримали перемогу. І сподіваємось, що завдяки спільним зусиллям ми зможемо допомогти її наблизити», - поділилася виконуюча обов'язки директора департаменту освіти Ольга Кшановська.

Минулого року завдяки ініціативі вдалось зібрати 300 тисяч гривень на підтримку Збройних Сил України. Фото: автора

Доєднатися до ініціативи можуть викладачі, діти й батьки у кожному навчальному закладі на Хмельниччині.

Читайте також: Оголосили збір на укомплектування для військових саперів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую