ye-logo.v1.2

Кращі практики муніципалітетів: дві громади з Хмельниччини презентували проєкти на форумі Асоціації міст

Суспільство 908
У заході взяли участь два очільника громад на Хмельничині
У заході взяли участь два очільника громад на Хмельничині. Фото: Регіональне відділення Асоціації міст України

Своїм досвідом поділилися Кам'янець-Подільська та Теофіпольська громади.

У столиці проходить XVII Український муніципальний форум Асоціації міст України. Вчора, 4 грудня, представники чотирьох палат Асоціації міст України презентували успішні практики муніципалітетів під час війни. Своїм досвідом поділились дві громади Хмельниччини.

Учасникам Форуму розповіли про реалізований проєкт «Релокований бізнес» у Кам'янець-Подільському та ініціативу «ХАБ розвитку овочівництва» у Теофіпольській громаді. Про напрацювання звітували очільники цих громад.

Проєкт «Релокований бізнес» у Кам'янці-Подільському

Від початку повномасштабного вторгнення до Кам'янець-Подільської громади релокувалися 27 підприємств: 16 із них – за підтримки громади, ще 11 – за державної підтримки. Як зазначив очільник Кам'янця-Подільського Михайло Посітко, міська влада постійно співпрацює з релокованим бізнесом.

«2 квітня 2022 року у Кам'янці-Подільському відбувся перший бізнес-форум Nagoda-2022. Окрім того, Кам'янець-Подільська міська територіальна громада обрана пілотною для співробітництва з проєктом «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fr Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», - каже він.

Підприємства, які знайшли тут прихисток, у 2022 році сплатили в бюджет громади 2,4 мільйона гривень, за 10 місяців 2023 року – 10,1 мільйона гривень.

«ХАБ розвитку овочівництва» у Теофіпольській громаді

Як зазначив селищний голова Михайло Тененев, Теофіпольська громада однією з перших серед громад центральних областей України проаналізувала власні можливості продовольчої забезпеченості та напрацювала у 2022 році місцеву Програму продовольчої безпеки громади.

Вже 1 березня 2023 року на території Теофіпольської громади почали реалізовувати проєкт з розвитку овочівництва - він передбачав безкоштовне забезпечення домогосподарств посадковим матеріалом для вирощування овочів на власних земельних ділянках. Мета - створити тепличну інфраструктуру, що буде доступною для усіх місцевих жителів.

Громада проводила тренінги для представників своєї та інших громад, а також випустила збірник, де поділилась набутим досвідом. Попри те, що проєкт завершився, мешканці Теофіполя і сіл навколо продовжують розвивати тепличну інфраструктуру.

Читайте також: У Меджибізькій громаді відкрили меморіальні дошки чотирьом захисникам України

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую