Гаряча тема:
- Війна
Кращі практики муніципалітетів: дві громади з Хмельниччини презентували проєкти на форумі Асоціації міст
Своїм досвідом поділилися Кам'янець-Подільська та Теофіпольська громади.
У столиці проходить XVII Український муніципальний форум Асоціації міст України. Вчора, 4 грудня, представники чотирьох палат Асоціації міст України презентували успішні практики муніципалітетів під час війни. Своїм досвідом поділились дві громади Хмельниччини.
Учасникам Форуму розповіли про реалізований проєкт «Релокований бізнес» у Кам'янець-Подільському та ініціативу «ХАБ розвитку овочівництва» у Теофіпольській громаді. Про напрацювання звітували очільники цих громад.
Проєкт «Релокований бізнес» у Кам'янці-Подільському
Від початку повномасштабного вторгнення до Кам'янець-Подільської громади релокувалися 27 підприємств: 16 із них – за підтримки громади, ще 11 – за державної підтримки. Як зазначив очільник Кам'янця-Подільського Михайло Посітко, міська влада постійно співпрацює з релокованим бізнесом.
«2 квітня 2022 року у Кам'янці-Подільському відбувся перший бізнес-форум Nagoda-2022. Окрім того, Кам'янець-Подільська міська територіальна громада обрана пілотною для співробітництва з проєктом «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fr Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», - каже він.
Підприємства, які знайшли тут прихисток, у 2022 році сплатили в бюджет громади 2,4 мільйона гривень, за 10 місяців 2023 року – 10,1 мільйона гривень.
«ХАБ розвитку овочівництва» у Теофіпольській громаді
Як зазначив селищний голова Михайло Тененев, Теофіпольська громада однією з перших серед громад центральних областей України проаналізувала власні можливості продовольчої забезпеченості та напрацювала у 2022 році місцеву Програму продовольчої безпеки громади.
Вже 1 березня 2023 року на території Теофіпольської громади почали реалізовувати проєкт з розвитку овочівництва - він передбачав безкоштовне забезпечення домогосподарств посадковим матеріалом для вирощування овочів на власних земельних ділянках. Мета - створити тепличну інфраструктуру, що буде доступною для усіх місцевих жителів.
Громада проводила тренінги для представників своєї та інших громад, а також випустила збірник, де поділилась набутим досвідом. Попри те, що проєкт завершився, мешканці Теофіполя і сіл навколо продовжують розвивати тепличну інфраструктуру.
Читайте також: У Меджибізькій громаді відкрили меморіальні дошки чотирьом захисникам України
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: