ye-logo.v1.2

У Кам'янці-Подільському планують придбати антидроновий комплекс за мільйон гривень

Суспільство 1312
На Хмельниччині купують антидроновий комплекс
На Хмельниччині купують антидроновий комплекс. Фото: Фото: ukraine.piranha-tech.net

Він може створити захисне поле на відстані до 700 метрів.

Виконавчий комітет Кам'янець-Подільської міської ради оголосив торги на придбання антидронового комплексу вартістю понад мільйон гривень.

Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Мова йде про придбання п'ятиканального переносного комплексу антидрон купольного захисту. Очікувана вартість комплексу становить один мільйон сто тисяч гривень.

В технічному завданні вказано про придбання комплексу радіоелектронної боротьби з БпЛА-дронами «Піранья-АвтоКупол», який може сформувати захисне поле 360 градусів на відстані 500-700 метрів.

Антидроновий комплекс має бути поставлений постачальником до 25 грудня.

Виробником таких систем є ТОВ “Піранья-Тех”. Підприємство під час повномасштабного вторгнення релокувалось з Дніпропетровської області на Львівщину.

Для порівняння, паралельно проводиться тендер на придбання переносних антидронових комплексів купольного типу для львівського підприємства. Під час тендеру виробник запропонував поставити комплекси по ціні 580 тисяч гривень.

На початку листопада 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що комплекс Piranha AVD 360 пройшов випробування і готується до серійного виробництва.

За словами урядовця, комплекс створює захисний купол до 600 метрів навколо себе. Під дією системи коптер чи дрон-камікадзе не може отримувати команди та передавати дані. Як результат – дрон чи БПЛА або зависають в повітрі, або здійснює аварійну посадку, або безконтрольно падає.

Також комплекс “Піранья” пригнічує системи супутникової навігації, наприклад, російську ГЛОНАСС.

Раніше сайт “Є” ye.ua” писав, що з початку року виконком Хмельницької міськради оголосив торги на придбання квадрокоптерів та дронів на суму понад 31 мільйон гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую