ye-logo.v1.2

Як шахраї дурять людей на тлі збою в «Київстар»

Суспільство 1164
Шахраї надсилають фейкові повідомлення начебто від  «Київстару»
Шахраї надсилають фейкові повідомлення начебто від «Київстару». Фото: з соцмереж

Довіряйте лише офіційній інформації від мобільного оператора.

На тлі атаки на «Київстар» та проблем, які виникли зі зв'язком, які надає цей оператор, активізувалися шахраї. Як повідомляють в Кіберполіції, вони створюють у месенджерах фейкові боти та розповсюджують фішингові посилання під приводом компенсації та інформування про терміни відновлення роботи сервісів «Київстару».

Правоохоронці зазначають, що абонентам пропонують перейти за посиланням та зареєструватися, щоб отримати гроші. Таким чином, шахраї отримують доступ до онлайн-банкінгу та сторінок в соцмережах.

Тож правоохоронці закликають громадян довіряти лише перевіреній інформації на офіційних сторінках компанії, наприклад, на фейсбук-сторінці «Київстар», а також не ділитися номерами телефонів та особистими даними і не переходити за сумнівними посиланнями.

Додамо, що ще вчора у компанії «Київстар» повідомили, що в різних месенджерах активізувались шахраї, тому просять довіряти тільки офіційній інформації.

«Новини про компенсації та терміни відновлення мережі надходитимуть виключно з офіційних сторінок компанії. Застерігаємо вас не ділитися номерами телефонів та особистими даними з підозрілими людьми, вони можуть виявитись шахраями», - зазначили на офіційній фейсбук-сторінці «Київстару».

Подібні шахрайські повідомлення з'явилися в хмельницьких телеграм-каналах. Скрін з соцмереж

Також видання «Без брехні», яке розвінчує фейки та викриває маніпуляції, повідомляє, що в низці телеграм-каналів наразі з'явилася реклама наступного змісту: «Київстар створили телеграм-канал. Слідкуй за ситуацією оператора та отримай компенсацію за збої в мережі. Сподіваємось, що скоро буде зв'язок».

«Очевидно, що ці компенсації не будуть роздавати в телеграмі, за підписку на канал вашого міста. Але як гачок, що щось десь люди про компенсацію чули, такий прийом працює. Та цікавіше починається далі. За кнопкою чи посиланням вас не просять одразу підписатися на канал «вашого міста», а приєднують до телеграм-бота, який вже пропонує обрати потрібне місто. Цей бот слідкує за вашими діями і веде діалог: після вибору міста повідомляє, що вам «дозволили приєднатися», нагадує, що ви не натиснули кнопку приєднання, а водночас цей бот сканує ваші підписки. Відтак створюється цифровий портрет користувача, який можна використовувати далеко не в таких примітивних цілях, як розгон чергових місцевих каналів», - зазначають в «Без брехні».

І додають, що за допомогою тг-ботів зловмисники можуть отримати і використати вашу персональну інформацію в невідомих цілях. Кожна підписка на непотрібний вам тг-канал - це заробіток для недоброчесних «продавців новин», які не несуть відповідальності за достовірність інформації, яку поширюють.

Зауважимо, 13 грудня приблизно о 17.30 зв'язок компанії «Київстар» почав поступово з'являтися.

До теми: Як ситуація з «Київстаром» вплинула на роботу комунальних підприємств Хмельницького

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую