ye-logo.v1.2

Бюджет Хмельницького 2024: як розпланували видатки та скільки передбачили на обороноздатність

Суспільство 1443
Наразі усі поточні видатки (а це 95 відсотків бюджету) спланували на 10-11 місяців, а не на весь рік
Наразі усі поточні видатки (а це 95 відсотків бюджету) спланували на 10-11 місяців, а не на весь рік. Фото: з архіву редакції

Окрім підтримки сил оборони, серед важливих статей видатків, будівництво укриттів, оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, придбання медичного обладнання тощо.

 У Хмельницькому на позачерговій сесії міської ради депутати затвердили бюджет громади на 2024-й рік. Приоритетні видатки – на обороноздатність. Про це розповів міський голова Олександр Симчишин.

За словами міського голови, бюджет майбутнього року складний та дефіцитний. Наразі усі поточні видатки (а це 95 відсотків бюджету) спланували на 10-11 місяців, а не на весь рік.

«Зарплата, енергоносії тощо для більшості бюджетної сфери теж прораховані тільки на 10-11 місяців. Дефіцит орієнтовно 150 мільйонів гривень. Сподіваємося, що зможемо перекрити його через перевиконання бюджету», - зазначає міський голова.

Причина дефіциту – 1 мільярд 245 мільйонів коштів з міського бюджету, коштів хмельницьких платників податків, спрямовані до державного бюджету на видатки оборони, пояснив Олександр Симчишин.

Попри те, за його словами, видатки міста на обороноздатність і на наступний рік пріоритетні. На це передбачили 425 мільйонів гривень та ще плюс 150 мільйонів для Міноборони через військові облігації.

«208 мільйонів гривень віддаємо нашим військовим частинам як субвенції. 66 мільйонів – на закупівлю квадрокоптерів, FPV-дронів, їхнє виготовлення на одному із наших комунальних підприємств. Закупівлі хочемо провести оперативно. За перший квартал року», - зазначає міський голова.

Ще 108 мільйонів гривень – на підтримку діючих військових, поранених, родин загиблих через матеріальну допомогу. 20 мільйонів – на придбання житла.

Також на 73 мільйони гривень звільнили військові частини від платежів до міського бюджету і тепер ці кошти вони зможуть використати на власні потреби.

16,5 мільйона передбачили на заходи із національного спротиву. 150 мільйонів гривень – на військові облігації.

«Під час розподілу вільних лишків плануємо віддати на обороноздатність ще понад 100 мільйонів гривень. Також хочемо збільшити видатки на придбання квадрокоптерів, дронів, антидронів, РЕБу вже за підсумками першого кварталу. Тобто зараз ми маємо лише базовий бюджет. Далі будемо його коригувати. У 2023 році ми коригували його майже під час кожної сесії і щоразу додавали кошти на оборону», - каже міський голова.

Стосовно інших важливих статей видатків, то це будівництво укриттів, оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, придбання медичного обладнання тощо.

«Будівництво укриттів. Це чи не єдині капітальні видатки у 2024 році. Ми не будемо будувати дороги, тротуари, сквери... Передбачаємо 33 мільйони гривень на продовження будівництва тих нових укриттів, які тривають. У першому півріччі 2024 року плануємо їх завершити», - пояснив Олександр Симчишин.

Також 13 мільйонів гривень піде на оновkення матеріально-технічної бази навчальних закладів: ремонти туалетів, харчоблоків, класів тощо.

Понад 9 мільйонів гривень - на придбання медичного обладнання, насамперед для поранених військових.

1,5 мільйонагривень – на проєктно-кошторисну документацію для будівництва Центру психічного здоров'я та реабілітації у Головчинцях.

61 мільйон гривень – на підтримку комунальних підприємств для підготовки до наступного опалювального сезону і на заходи з енергозбереження.

150 мільйонів гривень – на підтримку малозабезпечених верств населення.

Майже 130 мільйонів гривень – безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів та пільгового харчування діток наших військових у дитячих садках.

майже 270 мільйонів гривень - видатки на оплату комунальних послуг бюджетної сфери.

Читайте також: Хмельницький продовжує передавати дрони та обладнання для військових

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую