ye-logo.v1.2

Захисникам потрібна зброя: прихожани храму з Нетішина закупили дрони для ЗСУ за кошти, зібрані під час коляди

Суспільство 980
Дрони передали волонтерам, які доправлять їх військовим
Дрони передали волонтерам, які доправлять їх військовим. Фото: зі сторінки собору ікони Божої Матері «Неопалима купина» у фейсбуці

Техніка вже найближчим часом вирушить до українських воїнів, які захищають країну від російського агресора.

Нетішинці продовжують допомагати захисникам України, які боронять від російського агресора нашу країну. До допомоги долучаються не лише влада, волонтери, а й усі, кому не байдужа доля країни.

Хтось перетворює тубуси від снарядів на буржуйки для воїнів, хтось ремонтує техніку для фронту, хтось сушить овочі для сухпайків…

А хтось збирає кошти, щоб допомогти захисникам з необхідною технікою. До такої справи долучилися і прихожани місцевого собору Ікони Божої Матері «Неопалима Купина»: за кошти зібрані під час проведення регіонального фестивалю колядок та щедрівок закупили 4 FPV-дрони. Їх передали волонтерам Штабу допомоги ЗСУ Нетішина, і вже найближчим часом вони вирушать до воїнів, які захищають країну від російського агресора.

Ідея того, що саме так допоможуть захисникам, виникла в настоятеля собору Олега Ільківа. Як він розповів сайту «Є ye.ua», нині чи не кожен прихожанин храму долучається до того, аби надати нашим захисникам якусь допомогу.

«Ще за два місяці до різдвяних свят у нас виникла ідея вперше в соборі провести фестиваль колядок та щедрівок. Ми вже тоді собі запланували - усі заколядовані гроші підуть на допомогу нашим захисникам. Так виникла ідея закупити дрони. Сьогодні вони дуже потрібні нашим захисникам», - каже отець Олег.

У соборі напередодні Різдва 2023 року вперше провели фестиваль колядок та щедрівок. Фото: зі сторінки собору ікони Божої Матері «Неопалима купина» у фейсбуці

До збору коштів також долучилися навіть діти, які всі зібрані під час традиційної різдвяної коляди кошти передали, щоб реалізувати мету.

Світлини із закупленою технікою виклали на сторінці релігійної організації. Настоятель Олег Ільків каже, зробили це для того, щоб відзвітувати перед парафіянами про те, що поставленої цілі досягли.

«Звісно, ми не освячували дрони, як дехто там припускає собі в коментарях. Ми не вдаємося до ганебних методів російської церкви, яка дозволяє освячувати собі «Кинджали» чи балістичні ракети, які запускають по Україні», - каже настоятель.

І додає, якщо хтось сприймає такий крок агресивно, мовляв, як це – церква закупляє дрони, то варто нагадати, що Україна ні на кого не нападала, тож мусить боронитися всіма зусиллями.

«У нашій церкві нема зброї. Але вона має бути в наших захисників», - каже Олег Ільків.

Кожен, хто має бажання, підтримує воїнів, які захищають країну від російського агресора. Фото: зі сторінки собору ікони Божої Матері «Неопалима купина» у фейсбуці

Додамо, що Собор Ікони Божої Матері «Неопалима Купина» вийшов з підпорядкування російської церкви минулого року та приєднався до Православної церкви України. У липні 2023 року тут вперше відправили службу рідною мовою. З того часу, за словами настоятеля, парафіяни допомагають українським воїнам всім, чим можуть. При церкві жінки організували «жіночий десант», яким керує Світлана Ільчук. Тут готують сухі супи, каші, закрутки, випічку, яку передають на передову.

Нетішинці приносять до храму продукти, з яких «кулінарний десант» готує смачні страви, які передають на передову. Фото: зі сторінки собору ікони Божої Матері «Неопалима купина» у фейсбуці

«Не опускаємо руки. Допомагає кожен, чим може: хто закрутки приносить, хто борошно, хто овочі, усе це пакуємо та переробляємо. Дівчата працюють, мов бджілки, щоб хлопці на передовій відчули навіть в смаку того випеченого їхніми руками печива, що ми їх підтримуємо», - каже отець Олег.

Собор Ікони Божої Матері «Неопалима Купина» вийшов з підпорядкування російської церкви минулого року та приєднався до Православної церкви України. Фото: зі сторінки собору ікони Божої Матері «Неопалима купина» у фейсбуці

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую