ye-logo.v1.2

Пліснява на стінах та підвал замість укриття: у Полонному в дитячому реабілітаційному центрі виявили порушення

Суспільство 871
У Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство», що в Полонному, виявили низку порушеннь умов утримання та виховання дітей
У Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство», що в Полонному, виявили низку порушеннь умов утримання та виховання дітей. Фото: зі сторінки Офісу Омбудсмана України у фейсбуці

У закладі живуть діти, які перебувають у складних життєвих обставинах.

У Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство», що в Полонному, виявили низку значних порушеннь умов утримання та виховання дітей. Про це повідомляють в Офісі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Як зазначає Омбудсман Дмитро Лубінець, в закладі зараз проживають 13 вихованців. Це діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, позбавлені батьківського піклування та з різних причин не виховуються у сім'ях.

За словами Дмитра Лубінця, під час перевірки закладу його співробітники виявили, що з дітьми не працює психолог. Також у закладі не створені умови для здобуття освіти: школярі, навчаючись в онлайн-форматі, одночасно підключені до уроків з різних предметів. При цьому діти перебувають в одній кімнаті без нагляду дорослих і «замість навчання вони займаються більш цікавими для себе справами», кажуть в Офісі омбудсмена.

Укриттям для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації є підвальне приміщення, не адаптоване для перебування у ньому під час повітряної тривоги.

«Діти змушені дихати пліснявою, якою покриті всі стіни, та харчуватися продуктами, які зберігаються разом з гнилими овочами», – йдеться в дописі.

Крім того, в ізоляторі, де мали б перебувати хворі діти, проживають будівельники.

«Порушення мають бути усунені. А права дітей – поновлені», - наголошує Дмитро Лубінець.

І додає, що влітку 2023 року представник Уповноваженого у Хмельницькій області відвідував цей заклад. Тоді були виявлені порушення прав дітей, а також надані рекомендації для їх усунення. Однак досі порушення прав дітей порушуються.

Читайте також: Національний мультипредметний тест 2024: у Міносвіти назвали дати

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую