ye-logo.v1.2

В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію

Суспільство 580
Дію воєнного стану та загальної мобілізації продовжили на 90 днів
Дію воєнного стану та загальної мобілізації продовжили на 90 днів. Фото: Генштабу ЗСУ

Це було десяте рішення щодо дії воєнного стану та загальної мобілізації з початку повномасштабної війни.

Сьогодні, 12 лютого, президент України Володимир Зеленський підписав закони «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та «Про продовження строку проведення загальної мобілізації». Згідно з документами, строки дії воєнного стану та загальної мобілізації продовжили на 90 днів - до 13 травня 2024 року включно.

Як повідомляє «Українська правда», це вже десяте продовження воєнного стану з початку повномасштабного вторгнення росії.

Нагадаємо, вперше в країні воєнний стан запровадили 24 лютого 2022 року, у день, коли російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. 25 лютого було оголошено проведення загальної мобілізації.

Строк дії воєнного стану і проведення загальної мобілізації продовжувався парламентом до 25 квітня, 25 травня, 23 серпня, 21 листопада 2022 року, а також до 19 лютого, 20 травня, 18 серпня, 15 листопада 2023 року, 14 лютого 2024 року.

Довідково: Воєнний стан в Україні запровадили через повномасштабне вторгнення рф, яке сталося 24 лютого 2022 року. Це особливий правовий режим, що передбачає надання органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози. 

Детальніше про воєнний стан читайте матеріалі: Воєнний стан в Україні: правила та рекомендації як поводитися громадянам.

Загальна мобілізація це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил, який проводиться одночасно на всій території України.

Читайте також: Втрати ворога на ранок 12 лютого

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую