ye-logo.v1.2

Що змінилося у будинку-інтернаті на Хмельниччині після виявлення порушень представниками Омбудсмана з прав людини

Суспільство 4686
Досі залишилася проблема з недотриманням норми житлової площі
Досі залишилася проблема з недотриманням норми житлової площі. Фото: Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області

Під час моніторингу виявили, що низку порушень в установі усунули та провели капремонт.

Представники Уповноваженого ВРУ з прав людини повторно відвідали Мазниківський будинок-інтернат, аби перевірити належність умов проживання людей похилого віку та осіб з інвалідністю. У січні минулого року тут виявили порушення прав підопічних. Нині більшість порушень і недоліків вже усунули, заявили у представництві Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області.

У процесі моніторингу зафіксували позитивні зміни, які стосуються побутових умов проживання. Санітарно-гігієнічні кімнати та вхід до закладу зробили доступними для маломобільних людей. Мешканцям інтернату забезпечили надання медичної допомоги.

Також на базі закладу облаштували Відділення стаціонарного догляду. Наразі у ньому проживає 20 людей, яким довелося покинути власні домівки через війну.

Водночас досі залишилася проблема з недотриманням норми житлової площі.

«Під час відвідування виявлено й інші порушення прав і свобод підопічних інтернату, з метою усунення яких до компетентних органів будуть скеровані відповідні ініціативні листи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», - зазначили у регіональному представництві державного відомства.

Нагадаємо, що у січні 2023 року під час планового відвідування закладу виявили грубі порушення прав підопічних. Вони стосувались умов проживання, охорони здоров'я та медичного забезпечення, а також недоступність отримання професійної правничої допомоги.

Як писав сайт «Є», у травні 2023 року Мазниківський будинок-інтернат оголосив торги з проведення капремонту. Очікувана вартість складала 4,4 мільйона гривень. Згідно з результатами аукціону, переможцем стало підприємство «Алгоритм-В», яке було єдиним учасником. Вартість виконання робіт залишилася на рівні очікуваної. Відповідно до договору, капремонт мали закінчити до 31 січня 2023 року. Нині показали, як виглядає будівля після оновлення.

Мазниківський будинок-інтернат

Мазниківський будинок-інтернат

Мазниківський будинок-інтернат

Мазниківський будинок-інтернат

Читайте також: Електронна черга на дитсадок: батькам нагадують про можливість подання заявок

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую