ye-logo.v1.2

Трагедія під хмельницьким СБУ: 10 років без відповідей

Суспільство 3113
Вранці 20 лютого 2014 року приміщення СБУ в Хмельницькому нагадувало згарище
Вранці 20 лютого 2014 року приміщення СБУ в Хмельницькому нагадувало згарище. Фото: з архіву

19 лютого 2014 року в Хмельницькому вбили двох людей, ще кількох поранили, але винних й досі не встановлено.

Сьогодні, 19 лютого 2024 року, – десята річниця трагічних подій, сталися в Хмельницькому під стінами обласного управління Служби України. Та навіть через десять років суспільство так і не отримало відповіді на ряд питань: «Хто винен у тому, що сталося біля приміщення Служби безпеки України в Хмельницькому? Хто винен у загибелі Людмили Шеремет та Дмитра Пагора?».

Десять років позаду… а відповідей немає. Багаторічне слідство, зміна прокурорів, тривалі судові засідання, втрачені речові докази… «На жаль, зазначене кримінальне провадження тривалий час розслідувалось різними підрозділами військової прокуратури тривалий час і коли це провадження потрапило до Генеральної прокуратури більша частина доказів на жаль просто зникла. Це і відео і фото записи – додатки до протоколу і кулі», - в березні 2021 року під час одного з судових засідань казав прокурор Малашич.

Отож, за десять років суспільство відомо хіба що те, що в справі (але це було майже одразу відомим) є двоє обвинувачених - тодішній керівник управління СБУ в Хмельницькій області Віктор Крайтор та його підлеглий Віталій Тарадай. А ось відповіді на запитання: «Хто винен?», навіть через 10 років немає. І, можемо припустити, ще не скоро буде. Адже судовий процес й досі триває.

Зокрема, минулого року адвокати обвинувачених подали клопотання, щоб їм надали тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження. У них, як йдеться в ухвалі суду від 20 грудня 2023 року, яка оприлюднена в Єдиному державного реєстрі судових рішень, містяться вкрай важливі для захисту оригінали документів, які не надані суду стороною обвинувачення, однак необхідні для проведення, зокрема, військової експертизи про призначення якої має намір клопотати сторона захисту, доведення недопустимості ряду доказів, наданих стороною обвинувачення суду та обґрунтування доводів сторони захисту щодо невинуватості обвинувачених у вчиненні інкримінованих злочинів.

«Доступ стороною захисту до вказаних вище документів не здійснювався під час досудового розслідування, оскільки не було відоме їх місце знаходження», - йдеться в ухвалі. І рішення: надати дозвіл. Тож адвокати Віктора Крайтора та Віталія Тарадая мають ознайомитися з кількома томами документів кримінального провадження, щоб судове засідання знову могло повернутися до розгляду справу, в якому є приблизно дві сотні свідків. І це за умови, що не виникнуть якісь нові клопотання та обставини у справі.

19 лютого 2014 року. Палаюча будівля управління СБУ в Хмельницькій області. 

Нагадаємо, 19 лютого 2014 року, біля управління СБУ в Хмельницькій області зібралися люди. Згодом, пролунали постріли й важке поранення отримала Людмила Шеремет (22 лютого вона померла в лікарні), ще кілька людей також отримали травми. Після цього під приміщенням СБУ були вже тисячі хмельничан. Вони вимагали видати того, хто стріляв. Через якийсь час до них вийшов тодішній очільник обласного управління СБУ Віктор Крайтор, який заявив: «Я вибачаюся за цей прикрий інцидент і ми надамо допомогу пораненим людям. Але мушу пояснити, що СБУ - це режимний об'єкт. Ми не могли допустити, щоб гарячі голови увійшли до приміщення». Вже ввечері в приміщення полетіли «коктейлі Молотова», а згодом вбили і 21-річного Дмитра Пагора.

Людмила Шеремет та Дмитро Пагор увійшли до «Небесної сотні». А ось хто винен в їхніх загибелях невідомо й через десять років.

Читайте також - Рівно через рік після загибелі батька безвісти зник син: історія хмельницької родини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую